Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Музей місцевого самоврядування традиційно відзначив професійне свято музейників зустрічами із охочими більше дізнатися про рідну історію. В умовах карантину інтерес викликала ойлайн-розповідь історика Марії Чумак "Архітектурні символи Харкова: застигла історія чи живі легенди?» Найбільше інформації стосувалося знакової споруди -Держпрому, де у 5, центральному під' їзді розташований музей.

Така музейна зустріч пройшла для охочих дізнатися більше про архітектурні загадки нашого міста. Її підготувала і провела Марія Чумак  – завідувач Музею місцевого самоврядування Харківщини, який є структурним підрозділом Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова.

Спеціалізована економічно-правова школа Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» знайомить з історією рідного краю і поза стінами свого закладу. Восьмикласники, які вивчають економіку і правознавство, побували в Музеї місцевого самоврядування Харківщини. Учнів зацікавили історичні подробиці, пов’язані із столичним статусом Харкова у 20-30х роках минулого століття, період становлення незалежності України.

Спілкування під час екскурсії до Музею місцевого самоврядування Харківщини стає для відвідувачів зарядом позитивних емоцій, а не тільки пошуком нової інформації. Цього разу зустріч із цікавою історією різних століть влаштували для учасників ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС, постраждалих дітей і вдів чорнобильців, а також евакуйованих  із чорнобильської зони.

На обласному конкурсі для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми» команда Мереф’янського медичного ліцею була серед переможців. Логічним продовженням у розвитку лідерських якостей стало знайомство ліцеїстів з експозицією ММСХ.

Рівно п'ять років тому, з нагоди святкування 30-річчя заснування Європейської хартії місцевого самоврядування,150-річчя запровадження на Слобожанщині земств – перших виборних органів місцевого самоврядування та 250-річчя утворення Слобідсько-Української губернії з центром у м. Харкові – першого адміністративно-територіального утворення на Слобожанщині, було відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

Сторінка 1 із 12

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...