Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

«Будівлі, де вирішувалася доля Харкова (від Думи до міськради)»

Така музейна зустріч пройшла для охочих дізнатися більше про архітектурні загадки нашого міста. Її підготувала і провела Марія Чумак  – завідувач Музею місцевого самоврядування Харківщини, який є структурним підрозділом Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова.

 Чому Дума була шестигласною (як шестиглавою) і хто в ній переважав? Як виглядали споруди міської влади і урядовий квартал часів УСРР? Чому залізничний інженер проектував будівлю Думи? Що розібрали, аби в 1970-х роках будувати метро? Детальніші відповіді на ці та інші запитання можна почути в Музеї місцевого самоврядування Харківщини. Він працює для відвідувачів у понеділок – п’ятницю у приміщенні знакової споруди – Держпромі (центральний, 5-й під’їзд).

 Екскурсії до цього музею продовжують залишатися безкоштовними, але із дотриманням карантинних вимог.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...