Навчальні заходи

Попередня Наступна

У Куп’янському районі відбувся перший кущовий семінар-практикум для голів місцевих рад

Сьогодні у м. Куп’янськ відбувся кущовий семінар-практикум для голів сільських, селищних та районних рад Великобурлуцького, Дворічанського, Куп’янського, Печенізького, Чугуївського, Шевченківського районів, а також для Куп’янської та Чугуївської міських рад. Всього у семінарі взяли участь більше 100 представників органів місцевого самоврядування, працівники апаратів рад, виконкомів, преса, телебачення та інші зацікавлені особи.

Низка кущових семінарів-практикумів започаткована Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області з метою надання методичної допомоги посадовим особам органів місцевого самоврядування Харківської області. Загальними зборами Асоціації, які пройшли у травні 2011 року у м. Харкові, було прийнято відповідне рішення «Про затвердження плану проведення виїзних кущових семінарів з головами районних рад, сільськими, селищними, міськими головами у 2011 році». Всього буде проведено 5 кущових семінарів.

Відкриваючи семінар, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації - Тітов Микола Ілліч зазначив, що Асоціація прийшла з методичною допомогою до районів, не очікуючи, коли можуть виникнути певні проблеми чи труднощі у їх роботі. Програми семінарів базуються на проведених опитуваннях серед голів місцевих рад та на актуальних питаннях, які торкаються життєдіяльності громад.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися Демченко Володимир Володимирович, Куп'янський міський голова та Ківшар Геннадій Володимирович, голова Куп'янської районної державної адміністрації.

Немикіна Людмила Петрівна – голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету поінформувала слухачів по темі «Бюджетне законодавство України: виконання бюджету 2011 року, особливості формування бюджету 2012 року»

Розглядаючи стан виконання місцевих бюджетів у поточному році, Людмила Немикіна звернула увагу присутніх на необхідності використання усього спектру повноважень, наданих сільським, селищним та міським головам у напрямі залучення резервів наповнення бюджетів. «Податок з доходів фізичних осіб є суттєвим джерелом надходжень до бюджету. Станом на 19 серпня поточного року у Куп’янську мається податковий борг по 2 тис. фізичних осіб. 61 підприємство та 175 підприємців виплачують заробітні плати на рівні нижче мінімального. Якщо використати ці резерви, середній рівень надходжень за місяць збільшиться на 40 тис. грн., а за рік – на 400. Подібний стан справ, нажаль, не лише у Куп’янському районі. Отже, нам є над чим працювати», - сказала голова постійної комісії облради.

Крім питань наповнення місцевих бюджетів, учасники заходу розглянули особливості їх формування на наступний рік. Також, Людмила Немикіна поінформувала слухачів на тему «Запровадження з 2012 року обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад». Дане питання викликало великий інтерес, масу уточнень та запитань, на які Людмила Немикіна надала вичерпні відповіді. Окрім того, головам рад було роздано невеличкий посібник щодо участі у конкурсі міні-проектів, у якому міститься положення про даний конкурс та інші матеріали, які будуть необхідними майбутнім учасникам конкурсу – зразки документів, терміни, умови та інше.

Козіна Віра Вадимівна, головний редактор газети «Місцеве самоврядування» поінформувала слухачів по наступним актуальним напрямам: «Адміністративна відповідальність: повноваження органів місцевого самоврядування» та «Запобігання корупції в органах місцевого самоврядування». Як і на минулому семінарі у Балаклійському районі, питання виконання деяких положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» викликало багато спорів та зауважень. У ході обговорень, надійшла пропозиція, яка була підтримана головами рад – винести це питання на наступні Загальні збори Асоціації.

Виконавчою дирекцією Асоціації буде підготовлено звернення до прокуратури Харківської області з проханням взяти участь у обговоренні цих питань на Загальних зборах Асоціації, які планується провести 28 вересня 2011 року у смт Нова Водолага.

Шипилова Юлія Олександрівна, юрист-аналітик газети «Місцеве самоврядування» виступила на тему Практика застосування та виконання деяких положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Щодо проблеми земельного законодавства та здійснення земельної реформи поінформували Давидов В’ячеслав Володимирович, заступник начальника управління Державного земельного кадастру – начальник відділу обліку земель та Перепелиця Михайло Іванович, начальник відділу оцінки та ринку земель Головного управління Держкомзему у Харківській області.

Знову, як й на минулому семінарі, це питання не залишилося без уваги. За підтримкою голів рад, присутніх на семінарі, було прийнято рішення винести це питання на наступні Загальні збори Асоціації, за допомогою фахівців Держкомзему підготувати конкретні пропозиції та прийняти звернення до Кабінету Міністрів України. Активним прихильником цієї пропозиції виступив Демченко Володимир Володимирович, Куп'янський міський голова.

Ковальова Олена Михайлівна, заступник начальника управління, начальник відділу соціально-економічного розвитку та обліку управління з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради поінформувала учасників семінару на тему «Практика управління майном територіальних громад сіл, селищ, міст та спільною власністю територіальних громад району».

Тітов Микола Ілліч, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації поінформував на теми: «Організація роботи органів місцевого самоврядування» та «Деякі форми взаємодії щодо висвітлення поточної та нормотворчої діяльності місцевих рад».

Завершуючи семінар, Микола Тітов висловив подяку «приймаючій стороні» - Куп’янської районної та міської раді, Куп’янської районної державної адміністрації.

«Вже відчувається великий інтерес з боку наших слухачів – голів місцевих рад. У ході семінару до доповідачів надійшла велика маса запитань з різних питань, пропозицій щодо змін у законодавстві, тому я впевнений, що ми знаходимося на вірному напряму. Семінари не тільки підвищують рівень обізнаності народних обранців, а й надають нашому об’єднанню - Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області можливість зібрати перелік місцевих, життєвоважливих проблем, та за допомогою нашого асоційованого членства донести їх до центральної влади, і при цьому маючи великий шанс бути почутими» - зазначив Микола Тітов.

Зараз цикл семінарів по області триває, та роблячи висновки – це тільки початок. Початок великої серії навчань, обміну досвідом, думками, які націлені на здобуття дійсно правового суспільства.

Керівництво Асоціації висловлює подяку газеті «Місцеве самоврядування» та особисто її головному редактору – Козіній Вірі Вадимівні за активну участь у проведенні кущових семінарів-практикумів для голів місцевих рад.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...