9 травня 2024 року Верховна Рада України 317 голосами «ЗА» прийняла в другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» (проект з реєстр. № 7283).
В рамках підготовки законопроекту № 7283 до другого читання Комітетом було опрацьовано 339 пропозицій та поправок, що надійшли від 27 суб’єктів законодавчої ініціативи.
Прийнятим Законом вносяться зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», завдяки яким визначаються основні механізми реалізації прав громадян України на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні, своєчасне і повне отримання інформації про діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Ключовими новелами прийнятого акту є:
визначення основних форм участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення;
деталізація порядку реалізації таких форм громадської участі, як загальні збори (конференція) жителів, місцева ініціатива, громадські слухання, громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
обов’язковість затвердження статутів територіальних громад та визначення основних питань, що регламентуються статутами;
створення умов для залучення жителів до планування та розподілу коштів місцевого бюджету, проведення публічних консультацій, діяльності консультативно-дорадчих органів при органах та посадових особах місцевого самоврядування;
деталізація процедури звітування сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад.
9 травня 2024 року Верховна Рада України 317 голосами «ЗА» прийняла в другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» (проект з реєстр. № 7283).
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...
Гаряча лінія Асоціації
Для членів Асоціації працює гаряча лінія (з 9:00 до 18:00, у робочі дні). Питання приймаються як телефоном, так і електронними повідомленнями.