Парламент встановив одноразову грошову допомогу посадовцям місцевого самоврядування, які постраждали від війни

20 березня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану спричиненими військовою агресією проти України пораненням або загибеллю під час проходження публічної служби, виконання обов’язків на об’єктах критичної інфраструктури та здійснення професійної журналістської діяльності» (№7353).


Про це повідомляє Асоціація міст України.

Цей Закон надає право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю особам з числа працівників об’єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю або втратили працездатність без встановлення інвалідності у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії російської федерації проти України.

Розмір одноразової грошової допомоги визначено у розмірах:

  • особам з інвалідністю I групи – 800 000 гривень;
  • особам з інвалідністю II групи – 500 000 гривень;
  • особам з інвалідністю IIІ групи – 200 000 гривень;
  • особам, які втратили працездатність без встановлення інвалідності – 100 000 гривень;
  • у разі загибелі (смерті) – 1 000 000 гривень.

Зазначена одноразова грошова допомога виплачуватиметься за рахунок коштів держбюджету (порядок визначатиме Кабмін), з наступним її відшкодуванням державою-агресором шляхом стягнення сум відповідно до принципів і норм міжнародного права.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...