Законопроект «Про публічні консультації» підготовлений до другого читання

Сьогодні в Укрінформі представили підготовлений до другого читання проєкт Закону України «Про публічні консультації» (№4254).


Законопроект забезпечує право на участь в управлінні публічними справами, визначає правила проведення публічних консультацій, їхні терміни, форми та принципи.

«Законопроект потрібен для підвищення рівня легітимності будь-яких рішень влади в очах суспільствах, оскільки процес публічних політик робить, за бажання, кожного дотичним до розробки. Законопроект передбачає створення єдиної державної онлайн-платформи для публічних консультацій», - прокоментував народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.

Він також повідомив, що запрацює законопроект через рік після завершення воєнного стану.

«Чи є у проекті винятки? Так. Все, що стосується безпеки громадян та надзвичайних ситуацій, де рішення мають ухвалюватися максимально оперативно, не потребуватиме публічних консультацій. Виходячи з цього, не поширюються консультації і на ініціативи Президента, Верховного Головнокомандувача», - уточнив народний депутат.

Як повідомлялося, у першому читанні законопроект Парламент прийняв 5 березня 2021 року, пізніше того ж року Центр експертизи доброго врядування Департаменту з питань демократії і врядування Ради Європи надав Висновок щодо проекту Закону «Про публічні консультації».

З того часу тривала робота з удосконалення законопроекту до другого читання на майданчику парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«Готували ми його відкрито та інклюзивно, провели 9 засідань робочої групи на базі Комітету. Врахували 36 з 40 рекомендацій Ради Європи, практично всі зауваження Головного юридичного управління Апарату ВРУ та пропозиції експертів і заінтересованих сторін. Законопроект підтримує Комітетом, громадськість, міжнародні організації та місцеве самоврядування. Тож, сподіваюсь на якнайшвидше прийняття законопроекту задля розширення народовладдя в Україні», - прокоментувала народний депутат України, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Аліна Загоруйко.

Нагадаємо, нещодавно проведене дослідження засвідчило, що законопроект №4254 – один з низки законопроектів, прийняття яких місцеве самоврядування чекає вже цього року.

* за матеріалами сайту "Децентралізація"

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...