Функціонування військових адміністрацій та місцевого самоврядування у період воєнного стану: в Парламенті зареєстрували новий законопроект

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді України законопроект №8056 «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення повноважень органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у період дії воєнного стану».

За словами одного з авторів законопроекту, народного депутата Віталія Безгіна, інформація про необхідність зробити технічний законопроект і більш чітко виписати окремі норми законодавства надійшла від обласних військових адміністрацій (ВА) та органів місцевого самоврядування (ОМС).

Віталій Безгін повідомив про основні зміни, закладені у законопроекті:

  • Розмежовуються повноваження тих військових адміністрацій, які діють на території спільно з місцевим самоврядуванням в обмеженому режимі (до прийняття окремого рішення Парламентом), а також тих військових адміністрацій, яким Верховна Рада за поданням Президента надала усю повноту влади на території (у випадку неспроможності ОМС забезпечувати заходи воєнного стану).
  • Більш якісно виписана норма, що начальником військової адміністрації населеного пункту може бути голова громади.
  • Розширено повноваження Президента щодо оперативного впровадження військової адміністрації у разі потреби (аналогічне регулювання вже існує щодо введення на території ВЦА, тому логічно його мати і щодо ВА).
  • Спрощуються бюрократичні процедури працевлаштування працівників військових адміністрацій населених пунктів, зокрема колишніх службовців в ОМС.
  • Удосконалюється процедури взаємодії військових адміністрацій та військово-цивільних адміністрацій як під час запровадження воєнного стану, так і в післявоєний період.
  • Вирішується ряд проблемних питань, які виникали у місцевих радах у зв’язку з утворенням на території громади військової адміністрації.
  • Посадовцям ОМС, які займають керівні посади, однак чиї ради не функціонують, надається право знайти тимчасово іншу роботу (аналогічне регулювання було ухвалене щодо службовців в ОМС нижчої і середньої ланки декілька місяців тому).

Станом на ранок 20 вересня, тексту законопроекту на сайті Верховної Ради ще не було. «Децентралізація» стежитиме за процесом прийняття згаданого законопроекту. Слідкуйте за новинами порталу.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 61 місцева рада, в тому числі - 53 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 95% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...