Використання коштів спецфонду органами місцевого самоврядування: законодавча ініціатива Мінрегіону зареєстрована у Парламенті

У Верховній Раді України зареєстровано розроблений Мінрегіоном Проект Закону про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень №7426 від 01.06.2022.


Як раніше пояснювали у Міністерстві розвитку громад та територій, на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів накопилися чималі гроші, які мають цільове призначення. Наприклад, кошти екологічного податку, які мають спрямовуватися на здійснення природоохоронних заходів, чи кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісового виробництва, концесійні платежі, надходження від продажу земель несільськогосподарського призначення, надходження від продажу основного капіталу. В умовах війни громади могли б спрямувати ці гроші на інші – більш нагальні потреби. Але чинне законодавство цього не дозволяє. Тому Мінрегіон і виступив з такою законодавчої ініціативою.

Законопроектом пропонує:

  • скасувати на період дії воєнного стану обмеження здійснювати видатки за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, визначені частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу України;

  • надати право місцевим державним, військовим, військово-цивільним (у разі утворення) адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних та міських рад передавати кошти зі спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету на підставі відповідного рішення.

Нагадаємо, Мінрегіон тримає постійний зв'язок з органами місцевого самоврядування територіальних громад. На початку травня Міністерство спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» провели опитування представників органів місцевого самоврядування щодо нагальних питань, які потребують вирішення на рівні держави. Результати опитування продемонстрували, що найбільше проблем на місцевому рівні сьогодні пов’язані з надходженнями до місцевих бюджетів та їх видатками.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...