Новий районний поділ області має забезпечити доступність та якість адміністративних послуг

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у онлайн нараді щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою Харківської, Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської, Полтавської та Чернівецької областей.

 

У обговоренні майбутнього адміністративного поділу, що проводилося Мінрегіоном спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, взяв участь депутат обласної ради, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, а також представники обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та експерти.

 В ході обговорення були розглянути декілька варіантів адміністративного устрою  Харківської області на субрегіональному рівні, які, зокрема передбачають чотири, шість та сім укрупнених районів у межах регіону. Сергій Чернов підтримав проєкт, в якому область поділяється на сім районів, що був розроблений на Харківщині міжвідомчою робочою групою, утвореною розпорядженнями голів обласної ради та облдержадміністрації. Він підкреслив, що проєкт, підготовлений із дотриманням відповідної методики Кабміну, основною ціллю ставить якість та доступність надання адміністративних послуг для населення.

 «Вважаю, що на перший план потрібно ставити не формальну логіку, а доступність та якість надання публічних послуг для населення. І запропонований обласною державною адміністрацією проєкт розподілу області на сім районів відповідає цьому. 94% населення проживатимуть на відстані 60 км від районного центру. Населення тільки двох районів не доходить до мінімуму у 150 тисяч, як того вимагає методика. Не треба дотримуватися чинних меж районів. Якщо об’єднані територіальні громади тяжіють до іншого району, треба врахувати при формуванні нового розподілу. Я категорично проти, щоб був один район з населенням 2 млн 100 тисяч, до якого увійшов би Харків і 14 сільських районів. Треба шукати точки зростання для сільських територій», – переконаний Сергій Чернов.

 Довідково: На виконання Плану заходів з реалізації нового етапу з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України, розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації, утворено міжвідомчу регіональну робочу групу з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Харківської області.

 До складу робочої групи увійшли народні депутати України, керівники та науковці провідних навчальних закладів області, керівники територіальних підрозділів ЦОВВ та підрозділів обласної державної адміністрації, депутати обласної ради, експерти європейських інституцій та керівники ОТГ – члени Асоціації органів місцевого самоврядування області.

 Під час підготовки проекту карти – схеми укрупнення районів Харківської області робоча група керувалась Методичними рекомендаціями щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня підготовлених Міністерством розвитку громад та територій України.

 За результатами досліджень підготовлено пропозиції щодо карти – схеми, яка передбачає утворення на базі 27 існуючих районів та 7 міст обласного значення 7 укрупнених районів:

 Богодухівський (центр – м. Богодухів, 15 339 осіб), який об’єднає 5 районів: Богодухівський, Валківський, Золочівський, Коломацький, Краснокутський та місто Люботин;

Ізюмський (центр - м. Ізюм, 56 075 осіб), який об’єднає 4 райони: Барвінківський, Балаклійський, Борівський, Ізюмський та місто Ізюм.

Красноградський (центр – м. Красноград, 27 600 осіб), який об’єднає 5 районів: Зачепилівський, Нововодолазький, Красноградський, Кегичівський, Сахновщинський.

Куп’янський (центр – м. Куп’янськ, 62 705 осіб), який об’єднає 4 райони: Великобурлуцький, Дворічанський, Куп’янський, Шевченківський та місто Куп’янськ.

Лозівський (центр – м. Лозова 73 707 осіб), який об’єднає 3 райони: Близнюківський, Лозівський, Первомайський та місто Первомайський і місто Лозова.

Чугуївський (центр – м. Чугуїв, 37 348 осіб), який об’єднає 4 райони: Вовчанський, Зміівський, Печенізький, Чугуївський та місто Чугуїв.

Харківський (центр – м. Харків 1 449 871 осіб), який об’єднає 2 райони: Дергачівський, Харківський та місто Харків.

Цей район стане особливим субрегіональним утворенням, який у процесі субурбанізації (зростання і розвитку приміської зони м. Харкова), сформує агломерацію з населенням 1,7 млн жителів та бюджетом 18,4 млрд грн.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...