Навчальні заходи

У Кегичівському районі відбувся черговий семінар-практикум для голів місцевих рад

У семінарі взяли участь більше 60 голів місцевих рад Зачепилівського, Красноградського, Кегичівського та Сахновщинського районів.

Відкриваючи семінар, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Ілліч Тітов привітав присутніх та зазначив, що досвід проведення таких семінарів дозволяє досягти три основні мети:

- у першу чергу, навчання сприяє підвищенню рівня обізнаності представників територіальних громад в різних аспектах законодавства;

- по-друге, в процесі проведення семінарів неодмінно відбувається обмін досвідом, нерідко виникають гарячі суперечки, пов'язані з визначенням шляхів вирішення тих чи інших проблем, які існуюють у роботі органів місцевого самоврядування; лунають реальні пропозиції щодо їх подолання, адже на кущових семінарах збираються голови усіх рад чотирьох – п’яти районів, у кожного з яких є своє бачення, свій позитивний досвід, свої напрацювання;

- по-третє, семінари є джерелом визначення проблемних питань, які неможливо самотужки вирішити головам рад. Виконавча дирекція Асоціації органів місцевого самоврядування «бере на олівець» такі проблеми та спільно з профільними управліннями Харківської обласної державної адміністрації, а також іншими підрозділами та відомствами готує відповідні звернення до центральних органів влади з пропозиціями щодо усунення недоліків у законодавстві.

«Таким чином, ми не тільки проводимо навчання, а й обмінюємося досвідом та вирішуємо важливі для органів місцевого самоврядування питання», - зазначив Микола Ілліч.

З вітанням до слухачів семінару звернулися господарі Кегичівського району: голова районної ради Валентин Федорович Черніков та голова районної державної адміністрації Андрій Єрмійович Хвесик.

Заступник начальника Головного фінансового управління Харківської обласної державної адміністрації Наталія Дмитрівна Каплуновська поінформувала слухачів з бюджетних питань.

Ця тема, як завжди, не залишає байдужими керівників рад, викликає багато запитань та пропозицій щодо удосконалення деяких положень бюджетного законодавства. В умовах ситуації, що склалася з розподілом коштів та формуванням планових показників місцевих бюджетів, учасниками семінару було запропоновано Асоціації спільно з фахівцями обласного фінуправліня розробити пропозиції щодо вдосконалення механізмів стимулювання, насамперед, тих районів, в яких надходження до бюджету перевищують планові цифри. Відповідне доручення вже було надано Миколою Тітовим виконавчій дирекції Асоціації та знаходиться зараз у розробці.

Віолета Павлівна Боровська, член правління Асоціації, Наталинський сільський голова Красноградського району порушила дуже важливе питання щодо розміру оплати праці голів та працівників місцевих рад, рівень якого занадто низький та не відповідає сучасним стандартам життя.

«Зарплатня сільського голови - не більш - не менш, чим зарплатня, наприклад бібліотекаря. Але це неправильно хоча б відносно покладених на нас обов’язків та рівня відповідальності. Але вже чотири роки не підвищувалася заробітна оплата для голів рад, та майже шість років – для спеціалістів, які працюють у радах, на відміну від служб виконавчої влади та інших державних установ», - підкреслила Віолета Боровська.

Щодо дій та заходів, які сприяють запобіганню корупції в органах місцевого самоврядування, а також про відповідальність за правопорушення такого роду присутніх поінформувала старший прокурор відділу боротьби з корупцією прокуратури Харківської області Людмила Володимирівна Білозерова.

На семінарі обговорювалися й інші актуальні питання. Зокрема, про практику управління майном територіальних громад сіл, селищ, міст та спільною власністю територіальних громад району слухачів поінформувала Олена Михайлівна Ковальова, заступник начальника управління, начальник відділу соціально-економічного розвитку та обліку управління з питань комунальної власності виконавчого апарату Харківської обласної ради.

Про практику застосування та виконання деяких положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» мова йшла в змістовній доповіді адвоката, члена спілки юристів України, директора міжнародної юридичної компанії «Омега – Консул» Олега Володимировича Михайлова.

Жвавий інтерес присутніх визвало питання «Проблеми земельного законодавства. Земельна реформа». Про стан справ в цій сфері учасників семінару інформували заступник начальника управління Державного земельного кадастру – начальник відділу обліку земель В’ячеслав Володимирович Давидов та начальник відділу оцінки та ринку земель Головного управління Держкомзему у Харківській області Михайло Іванович Перепелиця.

Микола Тітов компетентно проаналізував особливості застосування адміністративного законодавства в органах місцевого самоврядування; поінформував присутніх про деякі важливі аспекти обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад, якій запроваджується з 2012 року; щодо організації роботи органів місцевого самоврядування, а також щодо плідної взаємодії в напрямку висвітлення поточної та нормотворчої діяльності місцевих рад.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...