Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

«Людину оцінюють за її справами». Виставка до ювілею О.С.Масельського

80-річчя першого керівника області часів проголошення незалежності України Олександра Масельського відзначили відкриттям виставки в день його народження 7 грудня 2016 року. Її розгорнуто в Музеї місцевого самоврядування Харківщини. Основу експозиції склали фото, які раніше не оприлюднювалися і були люб’язно надані родиною Олександра Масельського.

 На відкритті виставки голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зазначив: «Музей місцевого самоврядування став популярним серед харків’ян. У ньому бувають і гості нашого міста, і студенти, особливо ті, хто зайнятий вивченням державного будівництва, місцевого самоврядування. Закономірно, що ми тут вшановуємо Героя України, Почесного громадянина Харківської області Олександра Степановича Масельського. Минуло 20 років, як його немає з нами, але в найвіддаленіших куточках області цього керівника знають на ім'я по-батькові, пам’ятають його справи. Він горів на роботі, мобілізував усіх навколо себе, щоб служити області і нашій країні».

 Згадували того дня зроблене О.С.Масельським його колеги по роботі, але особливо зворушливо прозвучала розповідь дружини, Софії Григорівни.

 Вона зайшла відремонтувати взуття і молодий чоботар перепитав прізвище, щоб виписати квитанцію. Здивувався, коли почув: «Масельська». Його мама працювала в одному з райвиконкомів Харкова і багато доброго розповідала про Олександра Степановича. Другий приклад того, що пам'ять про керівника Харківщини не потьмяніла: продавці букетів поцікавилися, куди Софія Григорівна купує так багато квітів. Коли почули про Масельського, одразу почали згадувати і станцію метро його імені, й те, що будувалося за його керівництва.

 «Людину оцінюють за її справами», – ці слова стали рефреном на презентації меморіальної виставки.

 Фотографії, відзнака за номером один «Почесний громадянин Харківської області», книжки з нарисами і спогадами про Героя України, газети з важливими розпорядженнями за підписом О.С.Масельського – це оглянули відвідувачі, які представляли різні покоління. Зокрема, більше про державного діяча в перший день роботи виставки дізналися студенти Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» та представники молодіжної ради при Харківському міському голові. 

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 53 громади, 7 районних рад та Харківська обласна рада, що складає 95,3% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...