Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Відкриття виставки, приуроченої 100-річчю з дня заснування газети «Слобідський край», засновником якої є обласна рада

відбулося сьогодні у Музеї місцевого самоврядування Харківщини. 

Від імені президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова працівників газети привітав перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації, депутат облради Миколай Тітов.

 «Слобідський край», як жодна інша газета, широко висвітлює життя територіальних громад регіону, діяльність місцевих рад, депутатів. Це дуже важливо для людей, тому видання залишається читабельним і цікавим читачам і донині. Сьогодні цією виставкою ми зробили невеличкий, але реальний крок до того, щоб показати, що ми пам’ятаємо нашу історію. Особливо корисно молодому поколінню побачити ретроспективу – дізнатись, чим жили люди сто років тому, що їх хвилювало, яке тоді було місцеве самоврядування, які проблеми та яким чином вони вирішувалися», - сказав Микола Тітов, звертаючись до присутніх.

 «За сто років, - сказала головний редактор Лариса Гнатченко, - у «Слобідському краї» працювало чимало талановитих людей, перших у своїй професії. Велика кількість заслужених журналістів, самобутніх і з оригінальних стилем. Дивлячись на наш колектив, середній вік якого 28 років, можна сказати, що нашій газеті вже не сто років, а лише сто років. І в рамках святкування сторічного ювілею газети перший наш захід – сьогоднішнє відкриття виставки».

 Як зазначали, організатори виставки, 1917 рік для Харківщини був багатим на появу різноманітних видань. До наших днів дійшло найцікавіше і найнеобхідніше, яке постійно веде діалог із читачами, яке у рамках відкритої експозиції демонструє не лише ретроспективу, але й проектує шляхи розвитку нашого суспільства.

 На виставці представлені світлини видань газети, оригінали видань 20-30 років минулого століття, призи та нагороди, які отримала редакція, збірники робіт працівників газети та багато іншого.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 53 громади, 7 районних рад та Харківська обласна рада, що складає 95,3% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...