Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

«Депутат-квест» – перші кроки

Перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації, депутат обласної ради Микола Тітов провів зустріч з учасниками молодіжного проекту «Депутат квест». Зустріч проходила у приміщенні Музею місцевого самоврядування Харківщини, де молоді учасники проекту ознайомилися не тільці з історією управління територіями на Слобожанщині, але й з сучасним місцевим самоврядуванням в Україні.

 Микола Тітов розповів про міжнародні та українські закони і нормативно-правові акти, що регулюють діяльність місцевих рад та депутатів, про особливості виборчого процесу, формування депутатських груп та фракцій, роботу депутатів у виборчих округах, постійних депутатських комісіях та на пленарних засіданнях рад. Особливу увагу звернув на  відмінності повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування та напрямки децентралізації влади.

 Зацікавленість у учасників зустрічі викликали  положення Регламенту Харківської обласної ради  (одним з авторів якого був у 2006 році М.І. Тітов).

 За результатами зустрічі молодь отримала багато необхідної інформації для майбутньої роботи у місцевому самоврядування та завдання на наступний етап квесту.

 На згадку Микола Тітов подарував учасникам свою книгу «Роздуми, пошуки, сподівання» - основану на матеріалах власного архіву публікацій з проблем судочинства, судоустрою, державного устрою та місцевого самоврядування, а також авторський збірник нормативно-правових актів «Місцеве самоврядування в Україні».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 53 громади, 7 районних рад та Харківська обласна рада, що складає 95,3% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...