Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Нюрнберг: музейне наближення до побратима Харкова

Побратимська пара Харків-Нюрнберг – одна з найефективніших у німецько-українському партнерстві.

День Європи Музей місцевого самоврядування Харківщини запросив усіх охочих провести у віртуальній подорожі до історичного міста Західної Німеччини. В цьому  допомогли фотографії, сувеніри, привезені нашими земляками з поїздок до краю, де в середньовіччі винайшли глобус. Їх доповнили відеозаписи з міжнародних фестивалів у Нюрнберзі, де є Дім Харкова, як і відповідно Дім Нюрнберга в нашому обласному центрі. Музей обрав саме цю європейську адресу ще  й тому, що 2017 рік є роком німецької мови в Україні.

  Нюрнберг – місто  кайзерівського замку, поля цепелінів, музеїв Альбрехта Дюрера та іграшок і навіть пам’ятника зайцю. Чому саме цій тваринці – діти й дорослі дізналися під час майстер-класу. Традиційні паперові іграшки до різних свят здавна виготовляють німецькі дітлахи. Зуміли їх зробити і маленькі відвідувачі музею. Атмосфери додавав костюм організатора й ведучої, завідувача музею Марії Чумак. Подібний одяг здавна носили не тільки казкові, а й реальні баварські дівчата. Того дня до європейського свята долучилося майже 400 дорослих і маленьких відвідувачів Музею місцевого самоврядування Харківщини.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 53 громади, 7 районних рад та Харківська обласна рада, що складає 95,3% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...