Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Заступник президента Світового конгресу українців канадець Павло Грод почав оглядини Харкова з Музею місцевого самоврядування Харківщини

Півстоліття існує Світовий конгрес українців. Він представляє інтереси понад 20-ти мільйонів людей в різних країнах. Гасло згаданої  структури “Українці разом — майбутнє за нами!”.

Заступник президента СКУ Павло Грод, який уже 10 років очолює Конгрес українців Канади, відвідав з родиною і друзями-харків’янами Музей місцевого самоврядування Харківщини.  Обрали пана Павла на цей пост 36-річним. Окрім громадської роботи він ще й генеральний директор однієї  з провідних компаній  в царині інтелектуальних систем.  Канадська преса називає Павла Грода серед 80-ти осіб, які мають вплив на зовнішню політику їхньої країни.

  Оглядини міста з дружиною Адріанною й дітьми він почав з майдану Свободи й музею. Канадців зачарував Держпром — перший український хмарочос, у якому ще працює довоєнний ліфт. Разом із завідувачкою музею, сином і донькою Павло Грод  піднявся пішки аж на десятий поверх. Так поступово відкривалася гостю  панорама Харкова.  Заступник президента Світового конгресу українців і президент Конгресу українців Канади Павло Грод  до приїзду на Слобожанщину  відвідував нашу країну в складі урядових делегацій, спрямованих на підтримку євроінтеграційного курсу України. З початком військової агресії Росії ініціював і підтримував численні громадські ініціативи реформ української армії, реабілітації поранених, облаштування вимушених переселенців.

  “Торонто вітає Харків. Приїдьте в Канаду”. Так написали українською мовою його доньки Олена й Лариса в музейній книзі відгуків. Павло Грод подякував від імені родини за екскурсію і сказав: “Уперше мої діти приїхали з Торонто до Харкова і це нагода їм познайомитися з великою країною. Ми дуже раді бути в чудесному Харкові. Історичне місце, вагоме місто, яке було столицею України. Ми бачимо, що воно є також інтелектуальною столицею України. Раді познайомитися з Харковом. Наші діти ходять до української школи в Канаді і мають нагоду вчити про чудову Слобожанщину. Приїхати до столиці Слобожанщини для них є дійсно дуже цікаво.

  Українська громада в Канаді — одна з найбільших українських громад у світі. За останнім опитуванням було мільйон триста тисяч канадців, які вважають себе українського походження. В Канаді плекають українську мову, українську культуру, розвинуті українські політичні, бізнесові і молодечі організації, ансамблі. Я говорю як голова громади, що наша громада  дбає про своїх від колиски до могили. Є українські садочки, школи. Аж до будинків для людей похилого віку, а також українські цвинтарі. Тобто є добре розвинуте українське суспільство в Канаді.

  Дуже часто кажемо, що українські канадці — це одні з основоположників Канади, бо західна Канада завдяки першим поселенцям, які приїхали з України, дійсно розвинулася. Українці в Канаді є на головних посадах, в урядах, судах, в бізнесі, науці і культурі. Міністр зовнішніх зв’язків Канади є українського походження — Христина  Фріленд. Вільно володіє українською мовою, її діти теж володіють. І вона послідовно  відстоює українські питання на міжнародній арені. Тобто ми, українські канадці,  дуже горді, що є такий світовий потужний український народ. Важливо, щоб усі зрозуміли, що ми є один український народ. Чи живемо ми в Харкові, чи в Торонто, чи в Сингапурі. Як є українці в тих містах, то живе український народ.

  Бажаю  харків’янам всього найкращого. Зі святом — Днем незалежності. Бажаю вам великих успіхів і суверенітету, щоб дійсно Україна стала могутньою самостійною державою, про яку ми, українство в цілому світі, мріємо і заради чого працюємо ”.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...