Два роки працює ММСХ у знаковій для Харкова споруді – Держпромі. 4 вересня 2015 року він розширив музейний простір України і став єдиним подібним закладом на Слобожанщині.
Загалом в нашій державі створено два таких музеї – у Харкові й Дніпрі. Маленький колектив орієнтується у своїй екскурсійній та виставковій роботі на різновікових гостей – від дошкільнят до людей поважного віку. Головний акцент – на спілкуванні із школярами, студентами, молодими громадськими активістами, а також тими, хто нині працює в радах різного рівня. Налагоджена співпраця з провідними вищими навчальними закладами Харківщини, зокрема, каразінським, юридичним, медичним, педагогічним університетами, Харківським регіональним інститутом державного управління та іншими. Знаходять цікаве для себе в музеї студенти-іноземці, які тільки почали знайомство з Україною і Харковом.
Чотири виставки за два роки (серед них – всеукраїнський конкурс з міжнародною участю «Ми сильні з прапором своїм») мали позитивний резонанс. Музейна книга відгуків зафіксувала враження гостей з різних областей України, а ще – Польщі, Італії, Німеччини, Автрії, Франції, Індії і Канади. Приємно, що оглядати місто і туристи, й ті, хто приїхав до нас у справах, часто починають саме з ММСХ.
Історичні квести, музейні ігри привертають увагу школярів і студентів до минулого й сьогодення геополітично складної території, розширюють їхнє уявлення про міста-побратими Харкова і партнерські контакти області з Німеччиною, Польщею, Грузією та іншими європейськими країнами.
Музейні виставки стали спільними проектами не тільки з науковими бібліотеками, громадськими організаціями, національно-культурними товариствами, а й Національним природним парком «Дворічанський», новими територіальними громадами.
Зараз готується виставка, приурочена до Дня Харківської області, яка створена 1932 року. Її назва - «ОДНОДУМЦІ КРАЮ СВОГО (керівники Харкова початку ХХ ст. і 1970-х років)». Вона запланована як перша експозиція із серії музейних розповідей про діячів місцевого самоврядування різних епох. Ключовими словами для старту обрані «будівництво» і «транспорт».