У Люксембурзі під час другої Міжурядової конференції Україна – ЄС офіційно відкрито переговори за Кластером 1 «Основи процесу вступу до Європейського Союзу».

Це важливий етап на шляху європейської інтеграції України, який надає процесу вступу до ЄС чітку та визначену траєкторію. Відкриття першого переговорного кластера означає перехід від політичних рішень до практичної роботи над виконанням умов майбутнього членства та впровадженням необхідних реформ.

Перший кластер охоплює сфери, які є фундаментом сучасної держави: верховенство права, боротьбу з корупцією, реформу державного управління, фінансовий контроль, публічні закупівлі та статистику. Саме від прогресу в цих напрямках залежить стійкість державних інституцій, довіра громадян та інвестиційна привабливість країни.

Україна найшвидше серед усіх країн-кандидатів завершила процедуру скринінгу за всю історію розширення ЄС. Наразі наша держава готова до відкриття всіх переговорних кластерів.

Для Мінрозвитку це рішення також є результатом тривалої системної роботи над виконанням євроінтеграційних зобов'язань у сферах транспорту, розвитку транс'європейських мереж, регіональної політики та координації інструментів ЄС.

«Відкриття переговорів за першим кластером — це важливий сигнал, що Україна впевнено рухається до членства в Європейському Союзі. Для команди Мінрозвитку це також підтвердження якісно виконаної роботи за напрямками, які належать до компетенції Міністерства. Ми пройшли складний етап оцінки українського законодавства на відповідність праву ЄС і довели готовність впроваджувати європейські підходи не лише на рівні стратегій, а й у практичній роботі держави. Попереду багато завдань, але кожен такий крок наближає Україну до повноправного членства в Європейському Союзі», — зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій КУЛЕБА.

Попереду — подальша робота над реформами та виконанням переговорних зобов'язань. Водночас сьогоднішнє рішення стало ще одним важливим підтвердженням того, що майбутнє України — в Європейському Союзі.

*За матеріалами сайту:«Міністерство розвитку громад та територій України».

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради, президентка Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Тетяна Єгорова-Луценко в Києві разом із Віце-прем’єр-міністром з відновлення України — Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Кулебою, Президенткою Європейського комітету регіонів Катою Тютто, представниками дипломатичних місій, міжнародних організацій та органів місцевого самоврядування взяли участь у Діалозі з питань врядування щодо інклюзивного відновлення та розвитку.

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради, президентка Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Тетяна Єгорова-Луценко повідомила, що в Ужгороді стартував візит Президентки Європейського комітету регіонів Кати Тютто до України.

«З початку своєї каденції Ката Тютто послідовно підтримує Україну та регулярно запрошує українську сторону до участі в засіданнях Європейського комітету регіонів. На цих майданчиках ми системно порушуємо питання підтримки громад, відновлення територій та просування України на шляху до Європейського Союзу. Сьогодні вона приїхала до України, щоб особисто підтримати українські регіони та міста», – сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Тетяна Єгорова-Луценко разом із заступником Керівника Офісу Президента України Віктором Микитою, Першим заступником Голови Верховної Ради України Олександром Корнієнком, головою Закарпатської ОВА Мирославом Білецьким та головою Закарпатської обласної ради Романом Сараєм провели робочу зустріч із делегацією Європейського комітету регіонів.

«Обговорили розвиток міжрегіонального співробітництва, зміцнення місцевого самоврядування, партнерства між громадами та подальшу інтеграцію України до європейського простору. Окрему увагу приділили розвитку Карпатських ініціатив як важливого інструменту співпраці та розвитку прикордонних територій. Попереду — продовження роботи в Києві, де у центрі уваги будуть питання відновлення України, ролі регіонів у євроінтеграційних процесах та захисту демократичних цінностей», – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

 

Відновлення українських громад — це передусім про здатність ефективно управляти ресурсами. За оцінками RDNA 5 (Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення), потреби у відновленні України сягають $588 млрд, і ця цифра щодня продовжує зростати. В таких умовах головне завдання громад — не просто знаходити фінансування, а пріоритезувати свої потреби та спрямовувати ресурси туди, де вони створюють довгострокову цінність для мешканців, мотивують їх залишатись у своїх громадах чи повертатись до них.

У Страсбурзі президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко та Президент регіону Ґранд-Ест Франк Леруа підписали нову Рамкову угоду про співробітництво між регіоном Ґранд-Ест та Харківською обласною радою.

У межах стажування в регіоні Ґранд-Ест (Французька Республіка) делегація керівників медичних закладів Харківщини продовжила ознайомлення з практиками організації медичної допомоги та управління закладами охорони здоров’я.

Сторінка 3 із 341

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...