Сергій Чернов: Зміни адміністративно-територіального поділу мають бути зручними для населення

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував рішення профільного парламентського комітету стосовно формування в регіоні чотирьох укрупнених районів.

 

«Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив рішення стосовного нового районного поділу Харківської області. Передбачається, що в регіоні буде утворено лише чотири укрупнені райони.

 

Такі важливі рішення, як зміни адміністративно-територіального поділу регіону, приймаються на десятиріччя. Вони мають враховувати цілий комплекс факторів, щоб, передовсім, забезпечити належну якість життя населення та підвищити ефективність управління територіями на користь людей. Передбачити соціальні та економічні наслідки.

 

На жаль, є сумніви, що рішення народних депутатів спрямоване на вирішення саме цих задач. Крім того, воно суперечить зваженій та послідовній позиції Харківської обласної ради, обласної державної адміністрації, Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, а також рішенню Кабінету Міністрів України», - говорить Сергій Чернов.

 

Він нагадав, що робоча група, створена спільним розпорядженням голови обласної ради та обласної державної адміністрації, підготувала пропозиції, якими передбачено утворення в Харківській області 7 укрупнених районів на базі 27 існуючих районів та 7 міст обласного значення.

 

Під час роботи над пропозиціями був проведений аналіз стану соціально-економічної активності існуючих районів та міст обласного значення. За основу були взяті рекомендації Мінрегіону та європейські стандарти NUTS-3. Застосовувалися наукові методи досліджень: логічний аналіз просторового, географічного розміщення, шляхів сполучення, а також статистичний та діалектичний – врахування взаємозв`язку та історичного розвитку територій.

 

Основними критеріями, за словами Сергія Чернова, були збалансованість демографічних, географічних, економічних, історичних, логістичних, культурних факторів, доступність адміністративних та інших послуг до населення.

 

«Принциповий підхід – доступність до районних центрів. Для більш ніж 90% населених пунктів – до 60 км, а майже 80% – до 30 км, що є одним із найкращих результатів з-поміж інших областей. Крім того, враховано такі показники як кількість населення, оптимальну площу району, кількість населених пунктів, фінансова забезпеченість та інші. У тому числі кількість медичних, освітніх, культурних, спортивних, соціальних та інших закладів.

 

Слід додати, що у деяких інших областях з меншим населенням ніж у трьохмільйонній Харківській області, з меншою площею, комітет передбачив більшу кількість районів. Наприклад по п'ять для Вінницької або Чернігівської та навіть сім для Львівської.

 

Прикро, що ініціаторами такого рішення парламентського комітету щодо нашої області стали два народні депутати Олександр Літвінов та Дмитро Микиша, які представляють саме Харківщину. Характерно, що аргументуючи свою позицію, щодо необхідності утворення у Харківській області чотирьох укрупнених районів, один з цих депутатів заявив: «субрегіональний рівень не про людей». Що ж, в разі прийняття такого районного поділу, що протирічить суті децентралізації, інтереси саме людей враховані не будуть», - вважає голова Харківської обласної ради.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...