Які законодавчі зміни потрібні для розвитку інституту старост в громадах

Про майбутнє інститут старост в громадах говорили учасники конференції «Староста в громаді. Шляхи посилення інституційної спроможності», яка відбулася сьогодні у Києві за ініціативи шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні».
Серед іншого, народний депутат Віталій Безгін повідомив, що проект Закону №9518 про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану Верховна Рада України планує розглянути наступного тижня.
В’ячеслав Негода, керівник Офісу Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, висловив думку, що без старости життя у громадах вже неможливе.
?Цей інститут відіграв величезну роль і у впровадженні реформи, яку ми називаємо децентралізацією, і у розвитку більшості громад. Інститут старост маємо разом і надалі удосконалювати. Це і про законодавче забезпечення, і про створення оптимальних за параметрами старостинських округів, і про якісний добір кадрів, і про професійне навчання старост. З професійної точки зору, староста повинен бути вище навіть за голову громади, тому що голова – політик, а староста - менеджер, від ефективності якого залежить розвиток старостинського округу. І щоб староста був дійсно ефективним, багато чого залежить від місцевої влади, від того, як чітко вона випише його повноваження у положенні про старосту, яке професійне зростання і яку допомогу йому забезпечить?, - вважає В’ячеслав Негода.
Він також порекомендував громадам передбачати в місцевих бюджетах окремим рядком фінансування старостинських округів.
Більше цитат з заходу - за посиланням: https://decentralization.ua/news/17387
* за матеріалами сайту "Децентралізація"
Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...