Експерти шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» разом з представниками органів місцевого самоврядування презентували дослідження пілотних громад, з якими проєкт співпрацював протягом пілотної фази.
Результати дослідження були проаналізовані в контексті проблемних питань та ключових викликів для розвитку інституту старост:
- Підходи до формування старостинських округів у пілотних громадах та найбільш популярні функції, які виконують старости.
- Підходи до надання адміністративних послуг в межах старостинських округів.
- Вплив війни на роботу старост. Потреби старост у навчанні.
- Можливості щодо застосування ІТ технологій у старостинських округах.
На захід щодо розвитку старостатів в аспекті надання адмінпослуг мешканцям старостинських округів зареєструвалися понад 200 представників громад.
З вітальним словом до учасників звернулися представники Уряду та ВРУ:
- Сергій Шаршов, генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій;
- Віталій Безгін, народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ;
- Марина Бобраницька, заступниця начальника управління - начальниця відділу з питань моніторингу якості послуг та розвитку цифрових інструментів для надавачів адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України.
Також на заході були анонсовані плани Проєкту щодо підтримки старост у контексті надання адміністративних послуг мешканцям. Фаза впровадження, в рамках якої заплановано надати інституційну підтримку 24 громадам, триватиме з листопада 2022 року по листопад 2023 року. Підтримка надаватиметься у дві хвилі, по 12 громад у кожній. Детальна інформація буде опублікована на сайті Проєкту.
З дослідженням «Практики старостинських округів» можна ознайомитися на сайті Проєкту (ПЕРЕГЛЯНУТИ).
* за матеріалами сайту "Децентралізація"