Законодавче забезпечення житлових прав внутрішньо переміщених осіб та інструменти їх реалізації - експертний аналіз

Команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували законодавство, що регулює реалізацію прав внутрішньо переміщених осіб на житло, а також повноваження органів місцевого самоврядування щодо здійснення обліку/ведення реєстрів з реалізації права на житло, у тому числі ВПО.

Так, тимчасово переміщені особи, відповідно до законодавства, мають право як на тимчасове, так і постійне, зокрема і соціальне житло. Для запровадження дієвого інструментарію комплексної оцінки потреб внутрішньо переміщених осіб, зокрема і щодо реалізації права на житло з урахуванням чинного законодавства, пропонується ініціювати ведення органами місцевого самоврядування муніципальних розширених реєстрів. Методологію збору та інституційне забезпечення їх наповнення буде напрацьовано додатково.

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» також зробили порівняльний аналіз будівництва модульного та капітального житла для ВПО (проблеми, переваги, виклики). Ключові висновки представлені в Додатку.

Крім того, експерти навели ряд пропозицій щодо спрощення процедур житлового будівництва (відведення землі, містобудівна документація, проектування, будівництво, нагляд, введення в експлуатацію).

 

decentralization

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...