Сергій Чернов: Рішення про формування районів області приймається не на один день, а на наступні десятиріччя

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов ефірі програми «Тема дня» на каналі UA: Харків прокоментував ситуацію навколо процесу укрупнення районів. Він також розповів про засади, на яких регіональна робоча група готувала проект формування спроможних районів в області.

 Минулого року, нагадав Сергій Чернов, на Харківщині спільним розпорядженням голови обласної ради та голови облдержадміністрації була створена Робоча група, до якої увійшли депутати обласної ради, інших органів місцевого самоврядування, представники облдержадміністрації та громадськості, науковці. «До речі, за згодою, також ми залучили фахівців Мінрегіону. Застосувавши різні підходи, враховуючи географічні особливості, щільність населення, перспективи формування бюджетів та інші чинники, Робоча група підготувала пропозиції. У перспективі мали бути створені спроможні райони. Оскільки таке рішення приймається не на один день, а на десятиріччя», - наголосив голова обласної ради.

 «Робоча група дійшла висновку, що на Харківщині, у разі проведення другого етапу адміністративно-територіальної реформи, замість двадцяти семи районів має бути дев'ять. Київ з нами не погодився. Тоді ми запропонували компромісний варіант – сім районів. Але Київ й досі пропонує чотири райони», - розповів Сергій Чернов.

 Сергій Чернов також зазначив, що на сьогоднішній день ані проекту постанови Кабінету Міністрів, ані іншого нормативного акту, який затверджує запропоновану модель районного поділу Харківської області, не існує. «Усе, що з'являється, наприклад, у соціальних мережах, не більше чим особиста точка зору експерта або посадовця, навіть міністра, зі всією моєю повагою», - говорить Сергій Чернов.

 «За моделлю, розробленою на Харківщині, формування районів має відбуватися відповідно до європейської практики утворення муніципальних одиниць субрегіонального рівня: 1,9 млрд грн бюджету у кожному районі, у середньому 250 населених пунктів з віддаленістю до районного центру не більше 60 км у 80%. З населенням в районі близько 150 тисяч, - розповів Сергій Чернов. – Але, на жаль, у Києві думка регіону не враховується, а аргументи проти не приводяться».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...