Існує цілий комплекс повноважень, виконання яких буде максимально ефективним лише на субрегіональному рівні

Виступаючи під час публічної презентації змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зазначив, що Асоціація наголошує на тому, що існує цілий комплекс повноважень, виконання яких буде максимально ефективним лише на субрегіональному рівні.

 На початку промови, Сергій Чернов розповів пристунім, що «Українська асоціація районних та обласних рад у вересні провела Всеукраїнську нараду-семінар для представників органів місцевого самоврядування, учасники якої схвалили Резолюцію. Зміст цього документа на 95% підтримує концептуальні засади продовження реформи місцевого самоврядування, які ми почули від представників Парламенту, Уряду, Офісу Президента».

 Зокрема, Українська асоціація районних та обласних рад вважає, що до повноважень районних рад та їх виконавчих органів мають відноситись:

  •  Об'єкти культури, фізкультури, туризму районного значення
  • Школи-інтернати загального профілю, спеціалізовані школи
  • Управління іншим спільним комунальним майном та підприємствами комунальної власності територіальних громад району
  • Спеціалізовані медичні послуги (чітко визначені)
  • Трудові архіви та будинки соціальної допомоги
  • Будівництво та утримання транспортної інфраструктури районного значення
  • Підрозділи для подолання наслідків стихійних лих та надзвичайних ситуацій
  • Захист навколишнього середовища розвиток рекреаційного потенціалу
  • Сприяння соціально-економічного розвитку району, у тому числі, залучення інвестицій, грантів, міжнародної технічної допомоги

Крім того, Сергій Чернов звернув увагу присутніх на нерівномірність представлення територіальних громад в районних та обласних радах та необхідність вдосконалення законодавства про місцеві вибори. Так, за його словами, в цілому по Україні 48 адміністративно-територіальних одиниць не мають своїх представників в обласних радах. В Харківській обласній раді, наприклад, не представлені Барвінківський та Шевченківський райони, а також м. Люботин (загальна кількість населення понад 62 тис чоловік).

 Кількісний склад районних та обласних рад пропонується формувати в залежності від кількості громад району чи області, помножених на два. Не є коректним застосування числових показників щодо представництва громад у районних та обласних радах, які ставляться в залежність від чисельності виборців у громадах. Відповідно до чинного законодавства, статус та повноваження громад не залежить від кількості виборців, тому громади мають право на рівне представництво у місцевих радах субрегіонального та регіонального рівнів.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...