Вдосконалення законодавства

Конференція «Адміністративно – територіальній устрій та місцеве самоврядування України: сучасний стан, шляхи розвитку та вдосконалення»

відбудалася 10 жовтня 2012 року між Харківською та Львівською областями у он-лайн режимі у мережі Інтернет.

Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області та Асоціація органів місцевого самоврядування «Евро регіон Карпати – України» виступили ініціаторами проведення відео-інтернет-конференції між представниками органів місцевого самоврядування Харківської та Львівської областей з метою розвитку міжрегіональної та єврорегіональної співпраці між областями та налагодженню взаємовигідних зв’язків між Харківською та Львівською обласними радами та місцевими асоціаціями.

Перша, пленарна частина конференції пройшла у он-лайн режимі, під головуванням голови Харківської обласної ради Сергія Чернова та голови Львівської обласної ради Олега Панькевича.

Вітаючи Львівську сторону, Сергій Чернов підкреслив, що сьогодні започатковано нову традицію спілкування науковців, практиків, всіх, хто цікавиться питаннями місцевого самоврядування за допомогою нових технологій. «Хоча ми знаходимось на достатньо великій відстані один від одного, але бачимо один одного, маємо можливість спілкуватися, обмінюватися досвідом, готувати рекомендації, при цьому економити значні бюджетні кошти пов’язані із відрядженнями, витратами на проживання у готелях тощо.

Переконаний, що проведення конференції у такому форматі буде знаковою подією для міжрегіонального та єврорегіонального розвитку в Україні та сприятиме налагодженню взаємовигідних зв’язків між Харківською та Львівською обласними радами та місцевими асоціаціями, а рекомендації, які ми підготуємо сприятимуть удосконаленню законодавства та набуттю органами місцевого самоврядування повноважень, передбачених Європейською хартією місцевого самоврядування. До слова, у цьому році ми відзначаємо 15-річчя ратифікації Україною цього важливого документу. Крім того, з 2007 року щорічно Україна проводить Європейський тиждень місцевої демократії, і наша конференція фактично проходить в рамках цього тижня» - зазначив Сергій Чернов.

Вітаючи Харківську сторону,  голова Львівської обласної ради, голова обласної асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Олег Панькевич відзначив, що в результаті зустрічі може бути створено міжрегіональну комунікаційну платформу, яка надасть поштовх для дієвої співпраці місцевих рад з метою пошуку шляхів розвитку та вдосконалення адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування. Дуже важливим аспектом проведення таких заходів є і обмін позитивним досвідом між обласними радами, підкреслив він.

Олег Панькевич висловив вдячність Сергію Чернову за ініціативу проведення конференції у такому форматі: «Тільки завдяки спільним узгодженим діям можна реформувати місцеве самоврядування, покращувати життя громад. Реальна ситуація в місцевому самоврядуванні погіршується: не зміцнюється матеріальна база, місцеві бюджети залишаються дотаційними. За даних обставин неможливо говорити про розвиток місцевих громад Вважаю, що ця конференція може покласти початок обміну корисним досвідом, який є на Харківщині та Львівщині з метою його запозичення».

Від Харківської сторони у відео, - інтернет-конференції взяли участь:
-Тітов Микола Ілліч - перший віце-президент - виконавчий директор Асоціації, кандидат юридичних наук. 
-Пономаренко Володимир Степанович - ректор Харківського національного економічного університету – доктор економічних наук, професор;
-Куц Юрій Олексійович - завідувач кафедрою регіонального управління та місцевого самоврядування Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук державного управління, професор;
-Зима Олександр Григорович - проректор Харківського національного економічного університету, доцент кафедри туризму, кандидат економічних наук та інші працівники виконавчого апарату Харківської обласної ради, виконавчої дирекції Асоціації, викладачі та студенти – аспіранти харківських вищих навчальних закладів, а також, представники засобів масової інформації.

Із докладами та інформаціями виступили:
-Любченко Павло Миколайович - завідуючий науковим відділом Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор;
-Ткачов Денис Станіславович - заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації;
-Внукова Наталія Миколаївна - завідуюча кафедрою управління фінансовими послугами Харківського національного економічного університету, доктор економічних наук, професор;  
-Сиромолот Едуард Анатолійович - президент Харківської громадської організації «Єврорегіон «Слобожанщина»;
-П’ятак Валерій Альбертович – заступник голови Львівської обласної ради, кандидат економічних наук;
-Качмарик Ярослав Дмитрович – голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради, кандидат економічних наук;
-Мікула Надія Анатоліївна – завідувач відділу транскордонного співробітництва Інституту регіональних досліджень Національної академії наук України, доктор економічних наук;
-Литвин Галина Петрівна – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна".

В ході конференції сторони обговорили низку питань, зокрема, формування кадрової політики органів місцевого самоврядування; співвідношення компетенції органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій у контексті реформування місцевих органів влади.

Учасники дійшли висновку щодо необхідності створення робочих груп для розробки Рекомендацій конференції.

Планується, що вони будуть працювати до 20 листопада 2012 року та підготовлять відповідні документи щодо міжрегіонального співробітництва органів місцевого самоврядування двох областей.

Конференція пройшла на базі Харківського національного економічного університету.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...