Навчальні заходи

Навчальний семінар-практикум для голів рад Лозівського району та депутатів Лозівської районної і міської рад

відбувся сьогодні у Лозовій.

Семінар пройшов під головуванням першого віце-президента – виконавчого директора Асоціації Миколи Тітова. Участь також взяли голова Лозівської районної ради Iгор Нестєров та міський голова Сергій Степанов.

Учасники обговорили зміни у законодавстві України щодо місцевого самоврядування, земельні відносини та бюджетні питання та питання державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно.

Як розповіла Галина Пронькіна, радник президента Асоціації з питань бюджету, у проекті нового Бюджетного кодексу передбачена фінансова децентралізація, що має сприяти наділенню рад реальними можливостями реалізувати свої повноваження. У разі ухвалення документу, бюджет на 2015 рік має формуватися на основі нового Бюджетного кодексу.

«Якщо Бюджетний кодекс підтримають у Верховній Раді, нас чекають певні перетворення. Змінюються бюджетні повноваження. З’являється освітня субвенція, медична субвенція. Ці галузі фінансуватимуться за рахунок держбюджету. Однак утримання закладів все ж таки залишається на місцевих бюджетах. На місцевий рівень передають, зокрема, фінансування дільничних міліціонерів, профтехосвіту, ветмедицину. На утримання цих галузей буде надходити 10% від податку на прибуток приватних підприємств.

За новим Бюджетним кодексом видатки бюджету розвитку можуть обслуговуватись у банку, а не в казначействі. Однак, у такому разі, неможна буде брати безвідсоткову позику», - повідомила Галина Пронькіна.

Учасники та організатори семінару-практикуму висловили спільну думку, що сутність процесів децентралізації, нововведення у законодавстві обов’язково потрібно роз’яснювати людям на місцях. Тоді реформи будуть не тільки зрозумілими, а й буде можливість отримати пропозиції щодо вдосконалення законодавства.

Всі пропозиції учасників семінару взяти виконавчою дирекцією Асоціації під контроль та для підготовки відповідних звернень або документів.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...