Навчальні заходи

Попередня Наступна

У Чугуєві відбувся навчальний семінар-практикум для голів місцевих рад 6 районів Харківської області

Відповідно до затвердженого плану проведення виїзних кущових семінарів-практикумів для керівників та працівників органів місцевого самоврядування Харківської області у 2013 році, в м. Чугуєві пройшли чергові навчання, в яких взяли участь 100 голів місцевих рад.

У заході також взяли участь перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов, керівництво районних органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

З метою розгляду та вирішення різних питань, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування, Асоціацією було запрошено до участі В’ячеслава Уса - начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції у Харківській області, Людмилу Немикіну - віце-президента Асоціації, голову постійної комісії Харківської обласної рад з питань бюджету, Віру Козіну - головного редактора газети «Місцеве самоврядування», Олега Михайлова - радника президента Асоціації з правових питань та інших провідних фахівців із різних напрямків.

Відкриваючи роботу кущового семінару, Олена Олешко підкреслила, що головною метою подібних заходів є не лише обговорення питань розвитку територіальних громад і безпосередньої діяльності керівників місцевих рад, а й обмін досвідом у вирішенні окреслених питань: «Сьогодні ми знаходимось на гостинній Чугуївській землі й маємо можливість перейняти напрацювання керівництва району у багатьох напрямках. Попередньо можу сказати, що за підсумками роботи районів області у минулому році Чугуївський посідає перше місце. Показово, що на галузь культури тут вдалося залучити 2 млн. коштів, а це є прикладом стабільної роботи команди».

Учасники семінару обговорили ряд важливих тем, які турбують не тільці місцеве самоврядування у цілому, а також - мешканців сільських територій. Інформативно пройшла робота при розгляді питань про новий порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, про участь територіальних громад у програмах, конкурсах, грантах, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування, про актуальні зміни у законодавстві України а також питання антикорупційного декларування у 2013 році.

Як зазначила радник президента Асоціації, головний редактор всеукраїнського видання «Місцеве самоврядування» Віра Козіна, на практиці виникає чимало питань, пов’язаних з оформленням та дотриманням термінів подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік депутатами місцевих рад та керівниками органів місцевого самоврядування.

Також, на думку доповідача, керівникам місцевих рад необхідно приділити належну увагу інформуванню депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо обов’язковості надання декларації.

«Подати декларацію потрібно до 1 квітня. Якщо декларацію подано 1 квітня або пізніше – це порушення закону. Існує можливість подати поштою, але в такому випадку доцільно надіслати цінного листа з переліком вкладення та перевірити дату на поштовому штампі. Керівники мають оприлюднити відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік у 30-денний термін з моменту подання декларації у місцевих друкованих комунальних виданнях або офіційних сайтах місцевих рад. Також ви маєте право представити такі відомості на дошці оголошень, наприклад, сільради, хоча це не відміняє оприлюднення у друкованому виданні», - нагадала присутнім у залі керівникам місцевих рад Віра Козіна.

Учасники семінару висловили думку що дія норми, за якою подання декларації є обов’язковою для усіх, без виключення, депутатів сільських та селищних рад призводить до незручностей, адже повноваження депутатів обмежені.

Микола Тітов запропонував надіслати до Асоціації відповідні пропозиції, щоб виробити єдину позицію органів місцевого самоврядування Харківської області з цього питання. «Можливо, було б доречно, щоб декларацію подавали лише ті депутати сільських та селищних рад, які працюють на постійній основі. Дійсно, сьогодні існує багато протиріч, зокрема у співвідношенні рівня повноважень та відповідальності. Їх можна і потрібно вирішувати. Надсилайте свої пропозиції, щоб ми могли донести їх до вищого керівництва» .

Слухачі семінару були забезпечені необхідними методичними матеріалами. Нагадуємо, що цикл навчань проводиться Асоціацією спільно з Харківською обласною радою та газетою «Місцеве самоврядування».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...