На цьому наголосив голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергій Чернов під час розгляду на загальних зборах членів Асоціації питання щодо використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в регіоні.
Голова обласної ради звернув увагу керівників районів, що комплексна Програма розвитку водного господарства Харківської області на період до 2021 року ухвалена сесією обласної ради 20 червня 2013 року. Деякі райони також затвердили відповідні програми, а деякі не приступили до цієї роботи.
Як розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Віталій Панов, сьогодні населення області вживає половину від рекомендованої норми риби, що на 20% нижче середньостатистичного показника по Україні.
«Є об’єктивні причини такої ситуації, адже Харківська область втричі менше, ніж інші регіони забезпечена водними ресурсами.
На території області 57 водосховищ з загальною площею дзеркала 30,45 тис. га, 2,5 тис. ставків, 538 озер. Таким чином, Харківщина знаходиться в зоні недостатнього природного зволоження. Водночас 73% цих водних ресурсів придатні для розведення риби», - пояснив Віталій Панов.
Учасники засідання, говорячи про проблеми у галузі рибогосподарської експлуатації, головними з них називали браконьєрство, недостатню кількість рибопитомників, а також акцентували увагу на відродженні Печенізького водосховища.
«Інніціатива має надходити від громад. Доцільно створювати громадські дружини, які забезпечать нагляд за дотриманням порядку та допомагатимуть у цьому напрямі фахівцям», - запропонував голова облради Сергій Чернов.