У своєму виступі, президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов закликав усіх активніше використовувати можливості, що надає Закон "Про співробітництво територіальних громад".
Закон було ухвалено два роки тому й, за інформацією Мінрегіону, в Україні на сьогодні зареєстровано 69 Угод про співробітництво територіальних громад: найбільше у Полтавській області – 30 договорів; Івано-Франківській – 10, Волинській – 7. В Харківській області не зареєстровано, нажаль, ще жодного договору.
Сергій Чернов зазначив, що для того, аби заохотити територіальні громади Харківщини до співпраці, запроваджується нова номінація в Обласному конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє» - «Проекти співробітництва територіальних громад». У 2017 році ця номінація буде пріоритетною. Кожна територіальна громада для виконання спільного міні-проекту може використати до 200 тис. гривень. Таким чином, об’єднавшись для співробітництва громади зможуть реалізувати проекти з більшим фінансуванням (наприклад, три громади – до 600 тис. гривень, а п’ять громад – до 1 млн гривень). "Сподіваюсь, це стане стимулом для того, щоб розбудити ініціативу на місцях", - підкреслив Сергій Чернов.
Крім того, за його словами, обласна рада разом з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області готові надавати методичну та практичну допомогу у підготовці та супроводі проектів співробітництва громад для отримання державного фінансування за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, а також міжнародної технічної допомоги (грантів). Так, 110 проектів співробітництва територіальних громад з різних областей вже подано на конкурс до Державного фонду регіонального розвитку, 23 із них оцінені, що є підставами для державного фінансування.
Також для спеціалістів територіальних громад будуть організовані навчання нормативно-правовим складовим та практичній процедурі укладання договорів про співробітництво територіальних громад.
Економічним та соціальним ефектом, який отримають територіальні громади від співробітництва є, по-перше, економія бюджетних коштів для кожної громади, створення спільних комунальних підприємств (нових робочих місць), покращення добробуту мешканців громад, підвищення знань та кваліфікації спеціалістів.
Члени Асоціації вирішили укласти Проектні пропозиції щодо співробітництва територіальних громад у відповідних районах та містах і надіслати їх до Асоціації з метою обробки та надання висновків фахівцями.