Сергій Чернов: Обласна робоча група узагальнить пропозиції районів щодо формування госпітальних округів та направить їх на розгляд Кабміну

Виконуюча обов'язки начальника Управління охорони здоров'я ХОДА Галина Сіроштан під час засідання Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області розповіла про сучасний стан галузі  та основні напрямки медичної реформи на Харківщині:

"Першочерговим завданням модернізації галузі є впровадження кардинальних змін на первинному рівні медичної допомоги.

На сьогодні за результатами впровадження організаційно-структурних змін та рішень органів місцевої влади в Харківській області створено 33 юридично самостійних центри первинної медико-санітарно-епідеміологічної допомоги,  які об'єднали 830 підрозділів первинної ланки та забезпечили розмежування фінансових потоків між первинним і вторинним рівнями медичної допомоги.

Тим самим забезпечено умови для запровадження елементів медичного страхування на первинному рівні допомоги".

Кардинальною новацією на первинній ланці, говорить Галина Сіроштан,  стане реалізація принципу "гроші ідуть за пацієнтом".

Однією з проблем реформування первинної медико-санітарної допомоги на регіональному рівні є дефіцит медичних кадрів.   Укомплектованість лікарями загальної практики сімейної медицини у районах області становить 70.3%, у сільській місцевості  - 58.4%, при цьому лікарі пенсійного віку майже 30%. Такі кадрові диспропорції можуть формувати ризики надання у повному обсязі медичної допомоги.

Потребує покращення матеріально-технічна база. Амбулаторії сімейної медицини забезпечені обладнанням на 34%, комп'ютерною технікою - 48%, автоматизованими робочими місцями лікарів - 24.7%, автотранспортом - 61.5%, підключення до інтернету - 17.8%.

Керівник профільного обласного управління охорони наголосила, що «третє завдання галузі - оптимізація закладів вторинного рівня медичної допомоги у контексті створення госпітальних округів.

У лютому 2017 року Кабмін затвердив положення про госпітальні округи. Тож,  до складу госпітального округу мають входити: лікарня інтенсивного лікування І рівня для надання допомоги не менше 120 тис. людей; багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня для 200 тисяч людей; лікарня відновного або реабілітаційного лікування; лікарня планового лікування; консультативно-діагностичний центр; хоспіс; паталогоанатомічний центр.

Відповідно до норм, визначених Кабміном, центром госпітального округу може бути населений пункт,  у якому мешкає не менше 40 тис. людей, що географічно є найближчим до центру округу,  де розташована багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня.

Госпітальний округ не буде окремою юридичною особою, вони створюватимуться як "функціональні об'єднання лікарень, розташованих на визначеній території".

Галина Сіроштан зазначила, що «питання створення госпітальних округів на території Харківщини неодноразово опрацьовувалось.   Так,  Стратегією побудови нової системи охорони здоров'я було закріплено склад з 10 госпітальних округів у районах області та один округ у  Харкові.

Разом з тим за наполегливих рекомендацій МОЗу та Мінрегіону,  за відсутності законодавчо затверджених вимог до формування госпітальних округів,  напрацьований план розвитку закладів вторинної ланки неодноразово змінювався у частині зменшення кількості госпітальних округів».

Президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської  області, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов повідомив керівникам рад Харківщини, що у регіоні створено робочу групу, яка працюватиме   над впровадженням медичної реформи та створенням госпітальних округів:

«Усі пропозиції щодо реформування медичної галузі, які ви на місцях сформуєте, будуть узагальнені обласною робочою групою, неодноразово обговорені широким загалом та надані до профільного міністерства».

Презентація (Хітрова О.М., член Харківської експертної групи з підтримки медичної реформи)

 

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...