Під час зборів Асоціації йшлося про необхідність формування в регіоні свого бачення адміністративно-територіального устрою Харківщини. Учасники зібрання ухвалили рішення звернутися до голови облради та облдержадміністрації щодо створення відповідної робочої групи, яка напрацює та аргументує нову модель АТУ.
Як зазначив, президент Асоціації, голова обласної ради Сергій Чернов, «в Україні на часі проведення адміністративно-територіальної реформи та процес формування спроможних громад шляхом об'єднання. Півтора десятки районів в Україні в тому числі в Харківській області, зокрема, Коломацький район, поглинуті однією територіальною громадою, яка перебирає на себе повноваження районної ради. Тож виникає проблема конфлікту компетенцій в юридичному плані, щодо повноважень виконавчого комітету об'єднаної територіальної громади з одного боку, районної ради та районної державної адміністрації з іншого.
Безумовно проблему треба врегулювати на законодавчому рівні, прийняти відповідний закон, що регулює питання адміністративно-територіального устрою. А також внести зміни до Конституції, які стосуються децентралізації та реформи місцевого самоврядування, саме щодо розподілу повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, врегулювати правові аспекти їх відносин.
Тому час починати обговорення процесу укрупнення районів, готуватися до проведення адміністративно-територіальної реформи».
За словами Сергія Чернова, занепокоєння викликає те, що окремі експерти в Києві, не дуже обізнані у специфіці, ментальності, особливостях всіх регіонів України, дають рекомендації, при чому як константу державної політики, щодо укрупнення районів.
«Наші колеги з органів місцевого самоврядування намагаються з'ясувати, чи це офіційна позиція держави, чи ні, що в Харківській області буде створено всього три райони з Харковом як адміністративно-територіальною одиницею. Про це вони чули у засобах масової інформації. Можу чітко відповісти: це не відповідає дійсності. Це особиста думка окремих експертів.
Для того, що ми прийняли виважене рішення на рівні обласної ради та обласної державної адміністрації, обласна асоціація місцевого самоврядування прийняла рішення створити відповідну робочу групу, до якої увійдуть депутати, представники виконавчої влади, наукового середовища та громадськості. Відкрито та публічно почати процес обговорення майбутнього адміністративно-територіального устрою Харківщини. Підготувати документ, який буде схвалений обласною радою, а потім направлений до Уряду, Верховної Ради. Щоб позиція регіону була врахована при прийнятті остаточного рішення щодо його адміністративно-територіального устрою».
«Якщо просто олівцем по мапі накреслити межі майбутніх районів, такий адміністративно-територіальний поділ не буде ефективним.
Втім, вже можна сказати, що районів має бути більше ніж три або чотири, але не двадцять сім, як зараз», - вважає Сергій Чернов.