Місцеве самоврядування Харківщини звертається до урядовців щодо повернення відрахувань екологічного податку до обласних бюджетів у розмірі 55 %

Сьогодні під час Загальних зборів Асоціації віце-президент Асоціації, голова постійної комісії облради з питань бюджету Людмила Немикіна виступила з інформацією про необхідність внесення змін до порядку розподілу коштів екологічного податку, зазначеному у Бюджетному кодексі України. Також, Асоціацією буде рекомендовано і обласній раді підтримати це звернення.

ЗВЕРНЕННЯ
Загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області до Кабінету Міністрів України щодо порядку розподілу коштів екологічного податку.

Ми, учасники Загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, яка об'єднує майже 98% усіх сільських, селищних, міських і районних рад, глибоко стурбовані ситуацією,
що склалася навколо загальнообласних екологічних проблем.

Фінансова децентралізація надала більше можливостей в управлінні ресурсами місцевих громад, забезпеченні зростання місцевих бюджетів та природоохоронних фондів, що позитивно вплинуло на стан довкілля, збереження природи та сприяло збільшенню використання відновлюваних джерел енергії та підвищенню енергоефективності.

Однак, на превеликий жаль, при затвердженні Державного бюджету України на 2018 рік до статті 691 Бюджетного кодексу України внесено зміни щодо розподілу відсотків зарахування екологічного податку між державним і місцевими бюджетами.

Якщо раніше 80 % цього доходу залишалося на рівні місцевих бюджетів, а 20 % зараховувалося до Державного бюджету, то з 2018 року відрахування до місцевих бюджетів зменшено до 55 %, з них до обласного бюджету – з 55 % до 30 %. Втрати обласного бюджету на сьогодні складають 32,5 млн грн, а з урахуванням збільшення ставок екологічного податку ці втрати значно збільшаться.

Таким чином, велика кількість важливих природоохоронних заходів з екологічної безпеки та щодо водовідведення і водопостачання можуть залишитися без необхідного фінансування. Як наслідок, без достатньої уваги залишаться проблеми, пов'язані із вивезенням твердих побутових відходів та утриманням і обслуговуванням очисних споруд.

Враховуючи важливість цього питання для вирішення загальнообласних екологічних проблем, підтримуємо звернення Львівської обласної ради щодо повернення відрахувань екологічного податку до обласних бюджетів у розмірі 55 % та відповідного внесення змін до Бюджетного кодексу України.

СХВАЛЕНО
Рішення Загальних зборів Асоціації
від 14 лютого 2018 року

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...