Першочергові питання щодо реалізації соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування населення обговорили керівники місцевих рад Харківської області

Під час Загальних зборів Асоціації, які відбулися 17 квітня 2018 року у Нововодолазькій селищній раді, представники місцевого самоврядування Харківської області визначили першочергові кроки щодо реалізації соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування населення відповідних територій регіону.

Перед присутніми виступили Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації та Володимир Наконечний, начальник Управління з питань розвитку транспортної інфраструктури, торгівлі та фінансових ресурсів Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації.

Відповідно до урядової постанови встановлено соціальний мінімум на рівні 30 поїздок на місяць, але громадам дозволено збільшувати його за наявності власних фінансових можливостей. Відповідно до розрахунку соціального мінімуму пропонується виділяти на місяць на одну особу пільгового контингенту 130 гривень. За прорахунками, для забезпечення цією послугою 130 тисяч громадян, які мають право на пільговий проїзд, в бюджетах області до кінця року необхідно передбачити 65,52 млн грн.

Сергій Чернов, президент Асоціації, голова обласної ради, під час обгорнення цього питання, зазначив що: «Із урахуванням нормативної бази, яка сьогодні прийнята на рівні держави, і механізмів, які дозволяють приймати рішення на регіональному і місцевому рівні, ми сьогодні вивчаємо реальні потреби по перевезенню пільгового контингенту. Ми повинні об'єктивно оцінити усі ризики з тим, щоб потім на рівні районів, а може й області, приймати відповідні програми, виділяти додаткові кошти, аби увесь пільговий контингент, усі категорії громадян, які відповідно до чинного законодавства мають право на отримання такої пільги, мали однакові права на території всієї області, незалежно від того, де вони проживають».

У ході дискусії керівникам місцевих рад було запропоновано підрахувати прогнозні витрати з місцевих бюджетів на надання пільг відповідним категоріям громадян (у тому числі пенсіонерам) з метою визначення форми розрахунків: монетизації пільг на проїзд або збереження чинної системи розрахунку за перевезення пільговиків.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...