До ефективної взаємодії структурних підрозділів Національної поліції та органів місцевого самоврядування на рівні районів, громад, сіл, селищ Харківської області закликав начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Олег Бех під час загальних зборів обласної Асоціації місцевого самоврядування, що відбулися сьогодні у Будинку рад.
«Поряд із соціальними та економічними чинниками важливим фактором розвитку наших громадян є їх безпека, а також рівень злочинності на території громад Харківщини. За останній час багато зроблено для реформування правоохоронної системи держави. Основні вимоги, які ставить населення – якісне виконання обов'язків працівниками поліції, швидке прибуття на виклики, справедливе та людське ставлення до громадян, а також реальна боротьба зі злочинністю», – говорить Олег Бех.
За його словами, реформування поліції націлене на задоволення саме зазначених вище потреб людей. З цією метою запроваджено нову штатну структуру поліції; скорочено управлінський персонал; збільшено кількість поліцейських, які безпосередньо задіяні у протидії злочинності; реформовано кримінальну поліцію, слідчих, дільничних офіцерів поліції, ювенальну превенцію та інші підрозділи.
Крім того, створено підрозділи реагування на звернення до поліції, серед яких, зокрема: колл-центр «102» приймає звернення громадян з кожного куточка області; працює єдина диспетчерська служба, яка керує всіма нарядами поліції; у кожному населеному пункті діють групи реагування патрульної поліції, які у короткий час прибувають на місце, допомагають потерпілим та затримують правопорушників за «гарячими слідами».
«Нещодавно, з урахуванням пропозицій мешканців Харківщини, області впроваджена система sms-інформування громадян про реєстрацію їх заяви та хід її розгляду, у тому числі стан розслідування кримінального провадження», – підкреслив начальник Головного управляння Нацполіції області.
Поміж іншого, Олег Бех розповів про актуальність створення органами місцевого самоврядування волонтерських загонів, що існують у більшості європейських країнах. На його думку, такі загони підтримуватимуть підрозділи ДСНС, поліцію, прикордонну службу; надають допомогу в разі надзвичайних ситуацій.
«Сподіваємося, що органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади підтримають ці проекти. Бо кожний населений пункт зацікавлений мати власну волонтерську групу, яка стане опорою територіальної громади, – зауважує начальник Головного управляння Нацполіції. – В ході опитування 45% мешканців Харківщини зазначили, що готові допомагати поліції. Тому створення волонтерських загонів є цілком реальним для виконання».
Також на сьогоднішніх зборах представників місцевого самоврядування Харківщини йшлося і про впровадження сучасних засобів телекомунікації. Зокрема, Олег Бех акцентував на тому, щоб у кожному куточку області громадяни одержували однакову за якістю поліцейську послугу. Для цього жителі регіону повинні мати відкритий доступ до Інтернету: у приміщеннях органів влади, школах, інших навчальних закладах; знати інформацію про служби екстреного реагування; про місця розміщення терміналів виклику поліції.
«Необхідно розвивати системи відеоспостереження в населених пунктах. Відеоінформація – це основний механізм моніторингу обстановки, виявлення правопорушень, оперативного реагування, своєчасної допомоги потерпілим», – говорить він.
Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов закликав присутніх голів органів місцевого самоврядування підтримати озвучені ініціативи керівництвом Нацполіції і надалі конструктивно співпрацювати.
«Питання забезпечення законності та правопорядку в області вирішуються правоохоронними органами у взаємодії з органами влади та громадськістю, – зазначає Сергій Чернов. – На місцях громади повинні вивчити кращі поліцейські практики, серед яких і відеоспостереження, що економить людський ресурс, і створення волонтерських загонів, які ефективно працюють у багатьох європейських країнах. Всі ті форми взаємодії, які раніше були недооцінені, але завдяки яким наразі уможливляться активна розбудова взаємин влади та правоохоронних органів із мешканцями регіону».