Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Попередня Наступна

Відкрито перший на Харківщині музей місцевого самоврядування

Ініціатор створення музею голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Значних зусиль до реалізації проекту доклав депутат обласної ради віце-президент обласної асоціації місцевого самоврядування Микола Тітов.

 Експозицію музею завітали оглянути очільники Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Полтавської, Сумської, Чернігівської, Черкаської обласних рад, голови районних рад Харківщини.

 «133 найрізноманітніших музеїв на Харківщині. Відкриття музею місцевого самоврядування, єдиного в області, - знакова подія, оскільки цьогоріч ми святкуємо 150-річчя місцевого самоврядування на Слобожанщині. Тож, шануймо минуле, творімо майбутнє», - записав у книзі почесних відвідувачів Музею Сергій Чернов.

 «Органи місцевого самоврядування Харківщини стоять на порозі реформ, які дадуть змогу жителям мати більший вплив на розвиток свого краю. Музейна мандрівка шляхами місцевого самоврядування на Харківщині допоможе озирнутися на минуле та сучасність цього цікавого феномену і сформувати власну думку щодо його перспектив та майбутнього розвитку краю. Адже саме жителі і визначають розвиток своєї громади, свого краю, своєї країни», - вважає Микола Тітов.

 Як нагадав Сергій Чернов, у 2015 році відзначається 250-річчя утворення Слобідсько-Української губернії з центром у місті Харкові – першого адміністративно-територіального утворення на Слобожанщині, 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств – виборних органів місцевого самоуправління та 30-річчя заснування західними країнами Європейської Хартії місцевого самоврядування, яку Україна ратифікувала у 1997 році. Тож зібрання артефактів Музею – чудова можливість ознайомитися з історією управління громадами на території нашого регіону, результатами його розвитку у різні часи.

 Музей розташовується у приміщенні Держпрому (майдан Свободи, 5, під’їзд 5). Працює у будні з 10 до 17, тел.: 731-35-68, 705-14-26.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...