Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Фотовиставка «Мисильні з прапором своїм»

Першу власну виставку відкрив 23 серпня 2016 року молодий Музей місцевого самоврядування Харківщини — структурний підрозділ Харківського історичного музею. 

Виставка  приурочена до Дня Державного Прапора і Дня Харкова. Це перший етап фотоконкурсу «Ми сильні з прапором своїм», оголошеного цього літа   музеєм. Його номінації  (“Прапор доріг до свободи”; “Сім’я між колосом і небом”, “У кольорах державної символіки”) стали розділами літопису, який складали разом люди різного віку, професій і навіть країн проживання. Від Харкова до Мельборна — така  географія. Окрім України представлені фотороботи з Австралії, Індії, Нової Зеландії, Норвегії та Польщі.

 Особлива подяка за надані матеріали Гвардійському факультету військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

 На презентацію завітали особливі гості – альпініст, Заслужений майстер спорту, Почесний громадянин Харкова, учасник національного проекту «Прапор України на вершинах світу» Сергій Бершов, голова Харківського міського національного громадського об’єднання казахстанців «Бірлік» Макка Каражанова та волонтер Ольга Рубцова.

 С.Бершов,  коментуючи участь у програмі «Прапор України на вершинах світу», пояснив, що проект передбачає підкорення 14-ти гірських вершин вище 8 тисяч метрів та найвищих точок континентів. Вперше український прапор  українська альпіністська експедиція підняла на восьмитисячник Манаслу у Гімалаях 1991 року, за два тижні до офіційного затвердження цієї символіки.   Прапори України та Харкова уже побували на всіх восьмитисячниках, а з континентів альпістам залишилося побувати на  горі Костюшка в Австралії та в Антарктиді. Традиція продовжуються. «Коли ми піднімаємося на вершини, то фотографуємося з прапором України та Харкова. Саму програму ще у 1990-х роках затвердив наш обласний клуб альпіністів», – підкреслив Сергій Бершов.

 Волонтер О.Рубцова  принесла на відкриття виставки державний прапор, який буває з нею в усіх поїздках у зону АТО і рясніє автографами воїнів. Вона розповіла, як цінується жовто-блакитна символіка нашими воїнами.

 М.Каражанова розповіла про єдиний в Україні музейний проект, пов’язаний  з увічнення пам’яті воїнів-казахів, полеглих за Харківщину у 1940-х роках. Він втілюється згаданим національно-культурним товариством і Красноградським краєзнавчим музеєм ім. Мартиновича.  Як переплітаються долі наших народів, так і на виставковому фото переплелися прапори України і Казахстану.

 Виставка працюватиме до 19 вересня, дня Харківської області, коли будуть підбиватися підсумки фотоконкурсу. Кожен відвідувач може взяти участь у виборі фотороботи, що буде відзначена призом глядацьких симпатій.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...