Виставка під такою назвою відкрилася 29 вересня у Музеї місцевого самоврядування Харківщини. Вона стала першою в серії музейних розповідей про діячів місцевого самоврядування різних епох. Ключовими словами для старту обрані «будівництво» і «транспорт».
Першим міським головою Харкова ХХ століття став фізик за фахом Олександр Погорєлко. Міську владу він очолював у 1900-1912 роках. Фотознімки початку ХХ століття допомогли уявити атмосферу тогочасного губернського центру. Професор Погорєлко спершу як науковець побував у Західній Європі, де знайомився також з новаціями у міському господарстві.
За роки його роботи споруджено першу харківську електростанцію, розвивалося трамвайне сполучення.
Відвідувачі виставки змогли переглянути унікальні прижиттєві матеріали, пов’язані з розвитком Харкова на початку ХХ століття. Вони були надані музеєві завдяки співпраці із Центральною науковою бібліотекою Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. У їхній презентації взяла участь завідувач відділу книжкових пам’яток, цінних видань і рукописів ЦНБ Марина Боброва.
Наступна сторінка виставки переносить у 70-і роки.
1969 року 36-річний Юрій Гуровий очолив виконком Харківської міськради. Він був наймолодшим керівником такого рівня у тодішній країні. Аудіозапис спогадів Юрія Андрійовича, зроблений після присудження йому Звання «Почесний громадянин Харкова», доповнив розповідь про ту епоху.
У 70-х роках обласний центр активно розбудовувався (Салтівка, проспект Гагаріна, лікарняні комплекси), було відкрито метро.
Експозиційні матеріали та екскурсія куратора виставки Марії Чумак зацікавили відвідувачів. Це були студенти і викладачі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.