Музей місцевого самоврядування регулярно відвідують іноземці. Переважають студенти – громадяни інших країн Європи та Азії, але цього разу експозицію оглянули американські фахівці.
Їм було цікаво порівняти американську й українську історію.
Наприкінці XIX - на початку XX ст. економіка США переживала бурхливе піднесення. Завдяки постійному припливу емігрантів швидкими темпами збільшувалося населення. На початку XX ст. США вийшли на перше місце у світі за обсягом промислової продукції, технічним оснащенням і продуктивністю праці. Найбільшим впливом користувалися нафтовий трест Рокфеллера і металургійний трест Моргана. Величезна маса некваліфікованих робітників мала низькі заробітки і вдавалася до страйкового руху. Найбільш уперту боротьбу за свої права вели залізничники і шахтарі. Тож індустріалізація сходу України того періоду викликала жвавий інтерес американських відвідувачів музею.
В останній чверті XIX ст. у США остаточно утвердилася республіка президентського типу і двопартійна система. Тривали реформи. У цьому контексті гостей зацікавили реформи земств та їхні функції у суспільстві.
В американському сільському господарстві тоді переважали сімейні ферми. Тож каліфорнійців здивували сільські хатки-мазанки у центрі столичного Харкова, на фото 1920х років, які фіксували будівництво Держпрому і тодішню навколишню територію.
У музейній книзі відгуків каліфорнійці із приморського міста Сан-Клементе, що майже за 100 км від Лос-Анджелеса, залишили подяку за пізнавальне спілкування.
Довідково. Існують різні форми співпраці між Харківщиною і Каліфорнією. Так, 2017 року в обласному центрі, зокрема, в Національній академії Національної гвардії України побували представники Національної гвардії штату Каліфорнія на чолі з Командувачем генерал-майором Девідом Болдвіном. Представники Національної гвардії штату Каліфорнія ознайомилися із службово-бойовою діяльністю навчального закладу та оглянули навчально-матеріальну базу одного із найпотужніших військових навчальних закладів України, а також зразки ексклюзивної раритетної й сучасної зброї.