До обговорення долучився перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування в Харківській області Микола Тітов.
Також участь у заході взяла заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Дзюба, заступник голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Офісу Омбудсмана України, представники обласної військової адміністрації та міської ради, фахівці громад і районів.
«Зараз Міністерство у справах ветеранів України розробляє відповідну Постанову про формування просторів для ветеранів. Простір передбачає об’єднання соціальної та медичної служб, безоплатне надання психологічної та юридичної допомоги. І також базове в них – створення фізкультурно-спортивної реабілітації», – сказав Тарас Тарасенко.
Під час зустрічі розглянули можливість створення на Харківщині Ради Захисників і Захисниць. Сюди планують долучатися як представники органів місцевого самоврядування, так і громадських організацій.
«У кожній громаді будемо мати тих людей, які зможуть допомагати ветеранам зрозуміти насамперед, які пільги і гарантії для них передбачені. Адже перше, що викликає занепокоєння ветеранської спільноти – це відсутність інформації. У 2025 році наше завдання – зробити доступне інформування про всі програми, послуги, пільги, які спрямовані на цільові авдиторії», – зазначила представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області Оксана Червякова.
Валерія Дзюба підкреслила, що наразі важливим питанням залишається відкриття доступу до Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Така пропозиція була озвучена під час проведення виїзного засідання Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у Харкові. Це потрібно для того, щоб була можливість охопити більшу кількість ветеранів і надати їм необхідну інформацію про доступні програми, пільги тощо.
Наразі ж для допомоги ветеранам плануємо використовувати усі наявні можливості. А наш комунальний заклад «Ветеранський простір «Пліч-о-пліч» стане майданчиком для того, щоб не тільки максимально інформувати ветеранів, але й створювати додаткові умови для їхньої успішної інтеграції у цивільне життя, впроваджувати нові кейси щодо підтримки, – сказала Валерія Дзюба. – Також відзначу, що Харківська обласна рада обрала такий формат спілкування з громадськістю, з представниками ветеранського простору: під головуванням очільниці Тетяни Єгорової-Луценко на регулярних засадах проводимо відкриті наради, на які ми запрошуємо всіх без виключення, хто хоче долучитися».
Під час зустрічі представники громад Харківщини поділилися своїм досвідом щодо впровадження ветеранської політики та планами на майбутнє.
ції:
33Олена Мороз, Ирина Постникова та ще 31
5
Подобається
Коментувати
Поширити