Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у засіданні круглого столу з питань відновлення та функціонування енергетичної та комунальної інфраструктури

Делегація Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг оглянула об’єкти енергетики міста Харкова, зокрема, Харківську ТЕЦ-5, ТЕЦ-3 та інші об’єкти критичної інфраструктури Харківщини, та провела круглий стіл щодо питань відновлення та функціонування енергетичної та комунальної інфраструктури населених пунктів Харківщини після закінчення активної фази бойових дій.
У засіданні взяли участь народні депутати України - члени Комітету Верховної Ради України та народні депутати від Харківщини. У роботі круглого столу також взяли участь Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, Харківський міський голова Ігор Терехов, депутати обласної ради.
Засідання круглого столу відкрив голова Комітету Андрій Герус, який зазначив, що Харків та вся область є надзвичайно важливою частиною України та наголосив на тому, що на рівні Уряду приймаються рішення, необхідні для підтримки комунікацій області та для допомоги регіону в забезпеченні функціонування критичної інфраструктури.
Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов окреслив ситуацію в регіоні та озвучив нагальні проблеми, одна з яких — це швидке розмінування деокупованих територій та мобільне забезпечення їх відповідними комунікаціями. «За добу, — зазначив очільник ХОВА, — знешкоджуються від 200 до 1000 вибухонебезпечних предметів». Також Олег Синєгубов повідомив, що із резервного фонду державного бюджету на ліквідацію наслідків бойових дій в Харківській області було виділено 1 млрд 20 млн грн, із них 660 млн грн - на відновлення критичної інфраструктури, житлового фонду, закупівлю будівельних матеріалів для ремонтних робіт на деокупованих територіях Харківщини.
Тетяна Єгорова-Луценко заявила, що Харківська обласна рада, як представник спільних інтересів громад регіону усвідомлює гостру актуальність питання, якому присвячений круглий стіл, та має розуміння, що необхідно для того, щоб область почала повноцінно функціонувати, а її мешканці були забезпечені усім необхідним.
«Ми вже здійснюємо певні кроки для вирішення проблеми відновлення інфраструктури, яка зазнала та продовжує зазнавати пошкоджень у результаті російського ракетного терору. Не зважаючи на ситуацію, в якій знаходиться наша область, обласна рада активно працює. На наступному пленарному засіданні сесії депутати розглянуть питання про зміни до комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування», а також Порядок використання коштів із обласного бюджету на відновлення Харківщини. Мова про виділення коштів на організацію безпеки та стійкості критичної інфраструктури, відновлення роботи об’єктів критичної інфраструктури, плануються заходи з енергозабезпечення, у тому числі постачання тепла, водопостачання та водовідведення, забезпечення належних умов життєдіяльності населення в осінньо-зимовий період», — сказала голова Харківської обласної ради.
Вона наголосила, що за рахунок коштів обласного бюджету всі проблеми Харківської області вирішити неможливо, тож Харківський регіон розраховує на підтримку Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та високо цінує увагу з боку Верховної Ради, оскільки найголовнішим завданням на сьогодні для Харківщини є забезпечити життєдіяльність територіальних громад.
Харківський міський голова Ігор Терехов висловив слова подяки керівництву Харківської обласної військової адміністрації, голові Харківської обласної ради та її депутатському корпусу за сприяння у відновленні інфраструктури Харкова та виділення коштів для відновлення та експлуатації ТЕЦ-3. Також Харківський міський голова закликав присутніх сконцентрувати зусилля для вжиття заходів, що забезпечать відродження Харкова та всієї області.
Учасники круглого столу обговорили та затвердили стратегію щодо відновлення та функціонування енергетичної та комунальної інфраструктури населених пунктів регіону після закінчення активної фази бойових дій.
Разом із цим, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, де розглядався законопроєкт про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...