Місцеві бюджети знову отримуватимуть надходження від акцизного податку з пального

21 вересня Верховна Рада України прийняла в цілому зміни до Податкового кодексу України (законопроект № 7668-д), згідно з якими місцеві бюджети знову отримуватимуть надходження від акцизного податку з пального.


Про це повідомив експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор Онищук (Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International).

Акцизи на пальне встановлюються в таких розмірах:

  • бензин 100€/ 1000 літрів
  • дизель 100€/ 1000 літрів
  • біопаливо 100€/ 1000 літрів
  • газ 52 €/ 1000 літрів

Водночас, ставка оподатковуються акцизним податком з пального, якщо замовником такого пального, згідно з умовами договору, є Міністерство оборони України залишається 0 євро за 1000 літрів.

Акцизний податок з пального в минулому році забезпечив місцевим бюджетам надходження в обсязі 9,6 млрд грн.

 

Нагадаємо, Законом України від 15 березня 2022 року №2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, було встановлено ставку акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та скраплений газ у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів.

Довідково: Місцеві бюджети, з 1 січня 2017 року отримують певну частку (13,44%) від надходжень загальнодержавного акцизу (змінено механізм зарахування акцизу з пального через перерозподіл з державного бюджету). Внаслідок встановлення ставки на рівні 0,00 євро за 1000 літрів, що було зумовлено необхідністю врегулювання ситуації на ринку пального, місцеві бюджети відчули значні втрати цього виду надходжень.

Виходячи з теперішніх темпів імпорту нафтопродуктів, відновлення оподаткування акцизом з пального дозволить залучати до місцевих бюджетів більше 0,5 млрд гривень щомісячно.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...