В Україні впроваджується європейська модель управління побутовими відходами

У 1725 населених пунктах України впроваджено роздільне збирання побутових відходів. У 29 – працюють 34 сміттєсортувальних лінії. Утилізація побутових відходів здійснюється на сміттєспалювальному заводі у м. Київ, а також експлуатуються одна сміттєспалювальна установка в м. Люботин Харківської області та дві сміттєспалювальні установки в м. Харків.

Крім того, у 11 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комплекси. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

«Мешканці громад почали відповідальніше ставитися до питання управління побутовими відходами. Але є ще низка проблем, які необхідно вирішити на законодавчому рівні. Йдеться про впровадження основоположних принципів європейського законодавства у сфері управління відходами. Зокрема, необхідно запровадити ієрархію управління відходами та принцип розширеної відповідальності виробника, систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях. І ці всі кроки –  у найближчих планах Уряду», – зауважила заступниця Міністра. 

Зазначимо, на основі трьох директив ЄС – про відходи, про захоронення відходів, про промислові викиди – розроблено законопроєкт №2207-1Д «Про управління відходами», який прийнято Верховною Радою у першому читанні. Документ передбачає нові прозорі правила на ринку, створення галузі переробки відходів тощо. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Україна та Фінляндія активізують співпрацю у сфері переробки побутових відходів.

 

Джерело інформації

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...