На 11 млрд грн. зростуть цьогорічні надходження до місцевих бюджетів України

PDFДрукe-mail

В ході сьогоднішнього кущового семінару-практикуму для голів місцевих рад, що відбувся в Ізюмі, президент Асоціації Сергій Чернов звернув увагу присутніх на необхідність цілеспрямованої діяльності задля залучення додаткових коштів на розвиток територій. 

Зокрема, зауважив голова обласної ради, Закарпатській області завдяки ініціативі громад вдається залучати до реалізації своїх проектів технічну допомогу в розмірі бюджету краю.

Відповідно до рішень, ухвалених Урядом та Верховною Радою України, протягом останніх двох років внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, якими ряд податків передано на місцевий рівень. Стосуються вони, у першу чергу, ліцензування, використання земельних ресурсів. За розрахунками фахівців у поточному році надходження до місцевих бюджетів країни зростуть на 11 млрд грн.

«Водночас, - зауважив Сергій Чернов, - це не ті кошти, які відкриють можливості місцевій владі, органам місцевого самоврядування виконувати поставлені завдання та реалізовувати, насамперед, повноваження, делеговані державою. Так, за результатами минулого року, державою недофінансовано виконання делегованих повноважень на суму понад 27 млрд грн. Тобто, щоб у повному обсязі сьогодні нам виконувати такі повноваження, потрібно збільшити надходження до місцевих бюджетів утричі. Якщо цього не трапиться, якщо держава не виділятиме кошти на делеговані повноваження, то органи місцевого самоврядування витрачатимуть власні кошти на здійснення повноважень держави. Це означає, що громади не матимуть можливості поліпшувати дорожнє покриття, освітлення, здійснювати благоустрій територій».

Сергій Чернов вважає, що наповнення місцевих бюджетів є ключовим, стратегічним напрямом роботи для керівників місцевих рад, адже у протилежному випадку не зможуть надаватись якісні адміністративні послуги, особливо у сільській місцевості.

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад