Громада і влада повинні мати можливість ініціювати проведення референдуму на місцевому рівні

PDFДрукe-mail

Під час сьогоднішнього семінару для голів місцевих рад, що проходив в Ізюмі, президент Асоціації Сергій Чернов розповів про діяльність робочої групи з питань місцевої демократії та самоорганізації населення, яку він очолює в рамках Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України.

«Робоча група працює над підготовкою низки законопроектів, зокрема, «Про місцевий референдум». З огляду на те, що сьогодні в Україні є Закон «Про всеукраїнський референдум», вважаю, що місцеві громади також повинні мати право вирішувати локальні питання шляхом проведення місцевого референдуму», - сказав Сергій Чернов.

Голова обласної ради вважає, що місцевий референдум дав би змогу врегульовувати певні суперечливі питання: «Наприклад з питання щодо видобутку сланцевого газу, місцевий референдум міг би бути проведений на території Харківської, Донецької, Львівської та Івано-Франківської областей. Це б поклало край суперечкам».

Законопроект «Про місцевий референдум» вже ухвалений Верховною Радою України у першому читанні. Сергій Чернов висловив сподівання на його прийняття.

Крім того, керівник обласної ради, повідомив учасникам семінару-практикуму, що робочою групою також готується проект Закону України «Про мирні зібрання».

«Без активної позиції людей, діалогу влади та громади не може бути поступу в розвитку громадянського суспільства. В ухваленні та реалізації рішень мають брати участь і громадські організації, і громадяни, на авторитетну думку яких спираються громади, - переконаний Сергій Чернов. – Якщо у законодавчому полі урегулювати питання мирних зібрань, то в нас відпаде низка проблем, які подекуди викликані спекуляціями на цю тему. Кожний, хто ініціює якесь зібрання, має відповідати за безпеку людей, які беруть у ньому участь, та за наслідки проведення такого заходу. З іншого боку, людина, яка йде на мирне зібрання, має бути захищена законом і без побоювань висловлювати свою позицію, але робити це цивілізованим способом».

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад