За ініціативи та під керівниицтвом Президента Асоціації Сергія Чернова відбулася Всеукраїнська онлайн-нарада з районними та обласними радами.

PDFДрукe-mail

Проблеми, виклики та шляхи їх подолання у контексті децентралізації. На зв'язку було більше 170 учасників. Відповідали на запитання самоврядців, представників органів державної влади, зокрема представники ВРУ, Мінрегіону, НАДС, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури, Міністерства освіти та науки, Міністерства з питань Молоді та спорту, інформаційної політики України. У дискусіі прийняли участь колеги з Всеукраїнської асоціації громад, Всеукраїнської асоціації дошкільного виховання, експерти.

Обговорювали найгарячіші питання, що турбують сьогодні районні ради.
Безліч дописів та виступів, де з місць керівники органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня описують свою проблематику. Що найбільше турбує, якщо узагальнювати:
- процеси передачі майна;
- відсутність коштів на утримання апаратів та виплат вимушено звільненим працівникам ліквідованих райрад та КП;
- повноваження районних та обласних рад та можливості їх реалізації .
За результатами заходу будуть розроблені позиційні документи, що адресовуватимуться керівництву держави.
Запланували: активізувати роботу Національного Конгресу місцевого самоврядування України; підготувати проведення наради з обласними радами з проблемних питань у другій половині березня; прийняти участь у підготовці та проведенні у першій половині березня засідання Консультатино-дорадчої ради при голові Верховної Ради України; організувати проведення робочих нарад з питань запропонованих райрадами. Ініціювати підготовку до проведення Форуму МС в травні 2021 року.

Члени Асоціації

Карта-схема територіальних громад та районів Харківської області.    

 За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.

У складі Асоціації об’єдналися 53 громади, 7 районних рад та Харківська обласна рада, що складає 95,3% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...