Сергій Чернов: Нові повноваження районних рад Верховна Рада має ухвалити до виборів

PDFДрукe-mail

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов був гостем прямого ефіру програми «Де це?», що розповідає про хід децентралізації на Громадському радіо, і є інформаційним проєктом, який створюється у партнерстві з Харківською обласною радою.

Програма була присвячена новим 17 повноваженням, які напрацювала Українська Асоціація районних та обласних рад, що можуть виконуватись на субрегіональному рівні органів місцевого самоврядування, а саме районними радами.

«Стосовно цих змін, про які ми говоримо, Верховній Раді потрібно ухвалити рішення до виборів, до 25 жовтня. Аби всі, хто йде на вибори й обирається, розуміли, яку вони беруть на себе відповідальність. І найголовніше, щоб після виборів не було хаосу повноважень, дублювання і нерозуміння того, хто за що відповідає», – підкреслив Сергій Чернов.

На думку голови Харківської обласної ради, найголовніше те, що юридично має бути узгоджене питання збереження спільної власності територіальних громад, виписана процедура і механізми передачі об’єктів на баланс ОТГ:

«Ми розуміємо, що далеко не всі об’єднані громади сьогодні спроможні, далеко не всі сьогодні можуть взяти й медичні заклади, і школи-інтернати, і спеціальні школи, і стадіони, басейни, будинки для людей похилого віку, дороги тощо. І там, де громади не зможуть взяти на себе фінансування певних об’єктів поки не внесуть зміни до Конституції щодо створення виконавчих комітетів в районних та обласних радах, райони повинні зберегти це майно і надавати послуги».