Сергій Чернов: Максимально розширюємо у регіоні лікувальну базу для прийому хворих на коронавірус

PDFДрукe-mail

Голова Харківської обласної ради, президент Асоціації Сергій Чернов закликає кожного жителя регіону усвідомити свою персональну відповідальність за поширення коронавірусу. Недотримання соціальної дистанції, невикористання засобів індивідуального захисту у публічних місцях і в спілкуванні – прояв злочинної безпечності. Текст від першої особи.

У понеділок я офіційно повернувся до своїх професійних обов'язків. За кілька днів пленарне засідання сесії Харківської обласної ради, на якому плануємо розглянути близько 60 питань, важливих для життєдіяльності регіону. Серед них - і рішення з виділення додаткових коштів нашим лікарням на боротьбу з COVID-19.

Проведення сесії ускладнюється ще й тим, що чимала кількість депутатів облради (майже 30 відсотків) знаходяться на лікарняних. Але життя зупинити не можна. І, користуючись нагодою, звертаюсь до депутатів проявити громадянську позицію, залишити усі справи, - винятком може бути тільки хвороба, - і взяти участь у роботі пленарного засідання 15.10.2020 року.

Дивлячись на статистику захворювань та вже беручи до уваги свій власний досвід, я хочу сказати єдине – бережіть себе!!!

Звучить дещо пафосно, але темпи зростання захворюваності на COVID у Харківській області збільшуються щотижня.

Ситуація не просто серйозна, наразі вона критична. Проте загальмувати поширення інфекції якраз у наших з вами силах. Спостерігаю, як люди їздять у транспорті, елементарні маски відсутні у більшості пасажирів; окремі масові заходи з великою кількістю учасників в маленьких не пристосованих приміщеннях; нехтування соціальною дистанцією, засобами індивідуального захисту при спілкуванні. Це просто поза межами здорового глузду і мого розуміння.

Жодної відповідальності перед оточуючими, дітьми, які їдуть поряд, навіть перед собою. Про який спад захворюваності може йтися, якщо ми самі постійно провокуємо ситуацію.

Будь-яка епідемія - це своєрідне стихійне лихо. Чи можна на 100 відсотків підготуватися до повені, до аномальної спеки, землетрусів? Неможливо тримати човен у кожному будинку або пожежну машину в кожному дворі. Ситуація була абсолютно нова, для її усвідомлення комусь знадобилося більше часу, але зараз демонструвати безпечність – це вже злочин.

Повірте, краще запобігти захворюванню, ніж потім лікуватись, тим більше, що наявний медичний ресурс, насамперед ЛЮДСЬКИЙ, дуже обмежений. І в окремих випадках працює він за межею можливостей. За це в черговий раз хочу подякувати нашим медпрацівникам. Але їх захист - це наш захист в критичній ситуації. Тому особиста відповідальна поведінка кожного з нас повинна бути на першому місці!!!

Зі свого боку в межах моїх повноважень ініціюю низку заходів у секторі медицини. Ініціюю якнайшвидше задіяти до базових лікарень, котрі ведуть боротьбу з COVID-19, додатково пульмонологічне відділення обласної клінічної лікарні, Інституту терапії ім. Малої Національної Академії медичних Наук та інші заклади, де є найважливіше - підготовлений медичний персонал, необхідна матеріально-технічна база, в т.ч. киснева підтримка, реанімаційні відділення, можливості якісного діагностичного обстеження в межах медичних комплексів.

Потрібно використати усі можливості зі збільшення ліжко-місць в працюючих COVID-відділеннях, відповідно до вимог медичного протоколу. Бо кожне додаткове місце в нинішніх умовах - це чиєсь збережене життя чи здоров'я.

Треба ефективно використовувати навіть не кожен день, а кожну годину для збільшення можливостей з госпіталізації усіх, хто цього потребує, і створення необхідних умов для нормальної роботи медперсоналу, та встановлення довіри між владою, медиками і пацієнтами.