Конкурси та гранти, актуальні для громад!

PDFДрукe-mail

Наступні конкурсні програми та гранти мають надати органам місцевого самоврядування можливості для соціально-економічного розвитку ОТГ. Це додаткові фінансові ресурси, що можуть бути спрямовані на користь громад. та зважаючи на обмеженість бюджетних коштів покращення та зростання.

Сподіваємось, що наведена інформація з відповідних інтернет-ресурсів вам допоможе:

Розвиток сільського господарства та місцевий розвиток

1. В Україні офіційно стартувала Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%”, яка спрямована на створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під 5, 7 або 9% на суму до 1,5 млн грн,  строком до 5 років.

Апліканти: усі бажаючі

Дедлайн: до 2027 року. Посилання.

2. Конкурс на участь у Програмі “Правоспроможна громада 2020” яка спрямована на унікальну можливість для українських громад спланувати, підготувати та провести дослідження правових потреб своїх мешканців.

Апліканти: усі територіальні громади

Дедлайн: 1 квітня 2020 року. Детальніше за посиланням

3. Грант на підтримку дизайнерських інновацій у виробництві меблів Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) Проєкти направлені на: підвищення конкурентоспроможності, покращення ефективності малих і середніх підприємств (МСП) у меблевому секторі; співпраці між дизайнерами меблів/інтер'єрів та виробниками меблів; запуску нових, комерційно успішних продуктів; збільшення обсягу продажів, експорту, інвестицій та зайнятості в меблевому секторі Потенційні учасники повинні бути юридичними особами, що утворюють Консорціум.

Апліканти: юридичні особи.

Дедлайн: 17 липня 2020 року. Детальніше.

4. Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»: Модифікація – Гранти на підтримку МСП, якими володіють та керують жінки Програма спрямована на підвищення продуктивності та збільшення виробництва, вихід на зовнішні ринки, розширення асортименту продукції, підвищення ефективності бізнесу завдяки запровадженню інноваційних та ІТ-рішень.

Апліканти: малі та середні підприємства, керівники жінки.

Дедлайн: до 31 липня 2020 року. Детальніше.

5. Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Збільшення доходів малих і середніх підприємств сільського господарства; Розширення доступу малих і середніх підприємств до фінансування; Створення справедливого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення;

Апліканти: приватні некомерційні організації, неприбуткові організації, коледжі та університети неурядові організації (НУО), неприбуткові організації, міжнародні громадські організації.

Дедлайн: упродовж року. Детальніше за посиланням.

Екологія, енергозбереження та енергоефективність

1. Грантові та кредитні програми: «Енергозбереження», «Чисте виробництво». «Енергозбереження»: об’єкти соціальної сфери – школи, дитячі садки, лікарні, спортивні спорудження (модернізація теплових пунктів, заміна вікон, двереи тощо).

«Чисте виробництво»: очищення водоканалів, реконструкція каналізаційних колекторів, утилізація відходів промисловості, поводження з відходами.

Апліканти: муніципалітети, фінансово спроможні громади

Дедлайн: постійно діюча. Більш детальніше.

2. Грант Європейського Союзу для ОСББ на утеплення будинків. Програма IQ energy призначена для підтримки проектів, метою яких є підвищення енергоефективності житлових помешкань (капітальний, поточний, ремонт покрівлі, утеплення фасаду, благоустрій, прибудинкової території, ремонт системи водопостачання/електромережі/опалення).

Апліканти: будь-яка фізична особа, яка має доступ до житлового приміщення в Україні та бажає поліпшити енергоефективність цього приміщення, може скористатися програмою IQ energy

Дедлайн: постійно діюча. Посилання.

3. Програма малих грантів в сфері промислового забруднення повітря Інформаційні кампанії, спрямовані на: місцеве населення; громадські дискусіі в сільській та/або міській місцевості; переговори з представниками місцевого самоврядування, державних органів і організацій; незалежні і громадські експертизи, аналізи, дослідження і вимірювання; участь у процесах прийняття рішень (оцінка впливу на навколишнє середовище та інше);

Апліканти: усі бажаючі.

Дедлайн: до 1 вересня 2020 року. Детальніше за посиланням.

4. Фінсько-укранський трастовий фонд Енергоефективність, відновлювана енергетика, альтернативні джерела енергії, виробництво енергії з відходів.

Апліканти: органи місцевого самоврядування, лікарні, школи, дитсадки, малий та середній бізнес

Дедлайн: до 2021 року. Посилання.

Медицина

1. Посольство Японії в Україні. Програма людської безпеки «Кусаноне». Проєкти направлені на: розвиток організаціи (будівництво / реконструкція, надання медичного /виробничого обладнання, утеплення фасадів, вікон та дахів, впровадження енергоощадних технологіи та альтернативних видів палива).

Апліканти: неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково-дослідним інститутам, іншим неприбутковим організаціям.

Дедлайн: щороку до 30 березня. Посилання.

2. Конкурс «Глобальний альянс по хронічних захворюваннях (GACD) - профілактика і / або рання діагностика раку» Конкурс (GACD) буде зосереджений на пропозиціях щодо проведення досліджень для профілактики і / або ранньої діагностики раку в країнах з низьким і середнім рівнем доходу (НСРД) і / або в уразливих групах населення в країнах з високим рівнем доходу (ВРД).

Апліканти: малі та середні підприємства; дослідницькі організації; заклади вищої освіти; приватні компанії; неурядові організації; громадські організації.

Дедлайн: 7 квітня 2020 року. Посилання.

 Розвиток культури, освіти, туризму, молоді та спорту

1. Фонд Кличко Програма: «Клич друзів – граймо разом!», «Посилка успіху» Проєкти направлені на: розвиток спортивної інфраструктури (закупівля спортивного обладнання, інвентарю, встановлення спортивних майданчиків).

Апліканти: керівники спортивних секцій, ГО, школи.

Дедлайн: постійно діюча. Посилання.

2. «Креативна Європа». Проєкти спрямовані на: навчання, проведення фестивалів, проведення хакатонів, брейн-рингів, програми обміну досвідом.

Апліканти: програма для вас, якщо ви працюєте у сфері культури, мистецтва, кінематографу.

Дедлайн: до 2027 року. Посилання.

3. Посольство Японії в Україні Програма направлена на покращення: медичної допомоги, освіти, спорту, допомогу малозабезпеченим верствам населення, суспільний добробут, навколишнє середовище.

Апліканти: неурядовим  організаціям, лікарням, початковим школам, науково досліджувальним інститутам, неприбутковим  організаціям.

Дедлайн: постійно діюча. Посилання.

Соціальні проекти

1. Загальний конкурс від фонда сприяння демократії Посольства США. Конкурс спрямований на: демократичні перетворення та побудову громадянського суспільства в Україні;розвиток громадянського суспільства; верховенство права та реформа в галузі права; прозорість органів влади, громадська підтримка освітніх ініціатив; вирішення конфліктів, зміцнення довіри та миру у суспільстві; права людей з інвалідністю, права жінок; громадянська освіта; розвиток виборчої системи; протидія торгівлі людьми;

Апліканти: громадські організації; громадські асоціації; благодійні фонди; аналітичні центри.

Дедлайн: постійно діюча. Більш детально.

2. Конкурс секторально-цільових грантів від Pact, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією Пакт. Програма спрямована на підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Апліканти: усі бажаючі

Дедлайн: до 31 грудня 2020 року. Більш детально.

Щосереди Управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків оновлює зазначену інформацію за посиланням та буде допомагати в оформлені написанні проектів.

Обласний конкурс "Разом в майбутнє"

Нормативні документи конкурсу міні-проектів "Разом в майбутнє":

  1. Рішення Харківської обласної ради від 18 серпня 2011 року № 227-VI «Про запровадження обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад, затвердження Положення про нього та про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Харківській області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 15 вересня 2010 року № 1805-V (зі змінами)».
  2. Розпорядження голови обласної ради від 26 грудня 2017 року № 200 «Про утворення Конкурсного комітету обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», затвердження його персонального складу та визнання деяких розпоряджень голови обласної ради такими, що втратили чинність».

  3. Рішення Харківської обласної ради від 7 грудня 2017 року № 579-VІІ «Про затвердження Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад "Разом в майбутнє"».
  4. Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» (Додаток до рішення обласної ради від 7 грудня 2017 року № 579-VІІ).

Подати заявку на участь у конкурсі (онлайн)

Новини Центру розвитку громад


5555.jpg
Економічні профайли громад - на новому ресурсі в Інтернет
Вівторок, 19 травня 2020 11:54
Сервіс дозволить дізнатися де знаходяться ОТГ, в яких зареєстровано найбільше компаній, ФОП; в яких з них бізнес має найбільші доходи та де платить найбільше податків; на яких ринках цей бізнес заробляє, які у нього  активи і скільки він платить, чи заборгував до бюджету Детальніше...
23.jpg
Для підписантів Угоди мерів цього тижня відбудуться два вебінари
Вівторок, 19 травня 2020 11:48
Вебінари стосуватимуться автоматизованих систем енергомоніторингу (21 травня) та Плану дій зі сталого енергетичного розвитку й особливостей у сеторі розвитку (22 травня). Вебінар 1: Автоматизована система енергомоніторингу Дата та час: 21 травня 2020 року з 14:00 до Детальніше...
24.jpg
22 травня відбудеться міжнародний онлайн-семінар щодо оцінювання якості освіти
Вівторок, 19 травня 2020 11:31
Державна служба якості освіти України спільно з Чеською шкільною інспекцією 22 травня 2020 року о 10.00 проводить міжнародний онлайн-семінар «Якісна школа та підходи щодо її оцінювання: проведення оцінювальної роботи на рівні школи» для представників органів місцевого Детальніше...
Minregion.png
Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 продовжується
Середа, 13 травня 2020 13:56
Продовжується прийом заявок на участь у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2020 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів. Тема 1 «Влада та громада: інформування, діалог, участь» Практики мають демонструвати високий рівень втілення принципу Детальніше...
web3.jpg
Освітня програма для ОТГ «SPACES. Просторове планування для доступності, співробітництва та економічної сталості»
Вівторок, 12 травня 2020 13:06
Платформа CANactions School розробила освітню програму «SPACES. Просторове планування для доступності, співробітництва та економічної сталості». Участь у програмі безкоштовна, вона триватиме протягом 2020 року та розрахована на спільну участь 4-6 ОТГ, які розташовані поруч. Програма Детальніше...
usaid.jpg
Відкрито набір на практичні тренінги: Розвиток бізнесу в ОТГ та Комунальне підприємство як бізнес
Понеділок, 11 травня 2020 18:25
Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» продовжує освітню програму та  пропонує практичний тренінг для економістів та інвестменеджерів об’єднаних територіальних громад та представників комунальних підприємств. ТЕМА 1: «Підвищення Детальніше...
4ty6.jpg
Нові інструментарії для землевпорядників громад
П'ятниця, 01 травня 2020 09:28
Проект USAID "Підтримка аграрного і сільського розвитку" розпочинає навчальну онлайн програму «Планування використання території - ефективне управління ресурсами громади». Онлайн курс розрахований на землевпорядників та посадових осіб органів місцевого самоврядування, Детальніше...
logo-nads.png
В Україні створено Портал управління знаннями
Четвер, 30 квітня 2020 12:10
Виконавча дирекція Асоціації направила головам районних рад, міським головам міст обласного значення та головам об'єднаних територіальних громад Харківщини запрошення скористатися можливостями новоствореного всеукраїнського Порталу управління знаннями. Цей Детальніше...
working-office_1150-128.jpg
Роз’яснення актуальних питань щодо використання фінансово-матеріальних ресурсів у період карантину
Четвер, 30 квітня 2020 12:00
Експерти Національного Демократичного Інституту розробили рекомендації «Специфіка використання бюджетних коштів на здійснення протипандемічних заходів та особливості управління місцевими бюджетами в умовах карантину в 2020 році». Рекомендації  Детальніше...
web1.jpg
Командна робота на відстані: від організації до результату - розпочалося онлайн-навчання для громад від DESPRO
П'ятниця, 24 квітня 2020 15:01
Робота на відстані – це наша нова реальність. І ситуація з поширенням коронавірусу COVID-19 яскравий тому приклад. Проте кожному так чи інакшевже доводилося працювати на відстані: із партнерами з інших країн, колегами з інших організацій, перебуваючи вдома у відпустці тощо. Детальніше...
img_9475.jpg.3.jpg
Визначено переможців обласного конкурсу мініпроєктів-2020
Середа, 22 квітня 2020 17:39
У засіданні Конкурсного комітету обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» взяли участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна. Інші члени Конкурсного Детальніше...
Minregion.png
Децентралізація: розпочався Всеукраїнський конкурс журналістських робіт 2020 року
Середа, 22 квітня 2020 11:02
Мінрегіон оголосив цьогорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». До участі у Конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями: онлайн-публікація, стаття в друкованому Детальніше...
dffdfd.jpg
Для підписантів Угоди мерів в Україні відбудуться вебінари
Вівторок, 14 квітня 2020 10:35
Запрошуємо підписантів  проєкту ЄС «Угода мерів-Схід» взяти участь у двох вебінарах. Вебінар І на тему «Розробка ПДСЕРК: методологія та особливості сектору щодо генерації тепла та холоду»: 15 квітня з 15:00 до 16:00, спікерами виступлять експерти проекту ЄС «Угода Детальніше...
ukrai.jpg
Ще п’ять ОТГ Харківщини мають перейти на прямі міжбюджетні відносини
П'ятниця, 10 квітня 2020 13:28
Міністерство розвитку громад та територій звернулося до Комітету Верховної Ради з питань бюджету та Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з проханням під час розгляду проекту Закону України Детальніше...

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад