Створення індустріальних парків на Харківщині можливе лише за активної ініціативи громад

PDFДрукe-mail

Сьогодні у скайп-конференції міські голови міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад Харківщини обговорили питання розвитку регіону в контексті залучення інвестицій через створення індустріальних парків.

Основне питання обговорення – створення умов для розвитку індустріальних парків на території Харківщини. Спираючись на минулорічну статистику: прямих іноземних інвестицій на Харківщину було залучено 700 млн дол США, цього не достатньо для забезпечення сталого економічного розвитку великого Харківського регіону. Тому громадам області необхідно провести ревізію земель та інфраструктури, щоб визначити прийнятні варіанти для створення індустріальних парків, які стануть ефективним механізмом залучення інвестицій в регіональний і місцевий економічний розвиток.

Як повідомили під час онлайн-зустрічі, завдяки створенню індустріальних парків громади Харківщини отримають: залучення іноземних інвестицій, приріст зайнятості населення, збалансований регіональний розвиток, підтримку місцевих виробників, а також сприяння малому та середньому бізнесу. Поміж іншого – дохід за рахунок надання в користування земельних і виробничих площ та зосередження у бюджеті громади 60% від оплати на податок землі.

Наразі над першим індустріальним парком в області вже працює Малинівська ОТГ. Також свій варіант для започаткування парку запропонувала Мереф'янська ОТГ. Реалізація таких проєктів забезпечить значно більшу конкурентоспроможність цим територіям, наголошують спікери.

Нагадуємо, що нещодавно Правління Асоціації ухвалило рішення щодо створення неприбуткової організації - громадської спілки "Геопарк Верхнє Придонцов'я".