Конкурс міні-проєктів в рамках проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом

PDFДрукe-mail

Даний конкурс міні-проєктів проходить в рамках проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом. Метою проекту є розповсюдження ідей гендерної рівності і гендерної культури у Харківській області та на сході України.

Початок конкурсу: 18 грудня2019 р.

Останній термін подання заявок: 5 лютого 2020 до 18:00 за київським часом

Згідно з Індексом глобального гендерного розриву, який вимірюється Світовим економічним форумом, у 2018 році Україна обіймала 65 місце за гендерним розривом серед 149 країн, при тому що у 2006 році вона була на 48 місці. Хоча Україна ратифікувала Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW), вона підписала, але не ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція).

Не дивлячись на офіційно артикульовану гендерну рівність як національну ціль, у реальності гендерна дискримінація є широко розповсюдженим явищем в Україні. Гендерні норми визначаються вузькими рамками традиційних патріархальних поглядів та підсилюються ЗМІ і шкільними програмами. Збройний конфлікт, що продовжується на сході України, ще закріпив гендерні стереотипи, які описують чоловіків як захисників і героїв, а жінок як турботливих помічників, таким чином обмежують залучення жінок у розв'язання конфлікту.

Стійка гендерна нерівність в економічних можливостях і дискримінація обмежують доступ жінок до зайнятості і доходів, поглиблюють гендерні розриви у зайнятості і просуванні, ведуть до горизонтальної і вертикальної гендерної сегрегації на ринку праці. Жінки концентруються у традиційно «жіночих» професійних сферах, таких як освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, державне управління, адміністративні і підтримуючі послуги, які супроводжуються низьким рівнем винагороди.

Вертикальна сегрегація підштовхує жінок до зайняття нижчих позицій в організаційній ієрархії: чоловіки переважають серед топ-менеджерів, як в державному, так і приватному секторах економіки. Жінки виконують переважну більшість роботи по догляду і господарству, маючи при цьому обмежений контроль над активами і виробничими ресурсами.

В Україні зберігається гендернообумовлене насильство, при цьому 90 % випадків насильства відбувається проти жінок. Політична нестабільність і конфлікт мають значний вплив на гендерну рівність і положення жінок в країні.

Участь жінок у процесі прийняття рішень дуже низька. Так, серед депутаток Верховної Ради наразі близько 20% жінок (і це рекордна частка за всі роки української незалежності), середній рівень представництва жінок в міських радах – 18,1%, в обласних радах – 15%, серед голів ОТГ – 15,4%. Лише 20% бізнесів знаходяться під контролем жінок.

Загально визнаним є факт, що досягнення гендерної рівності є корисним не лише для жінок, а й для суспільства загалом. Так, згідно із заявою Генсека ООН, в результаті скорочення гендерного розриву в сфері зайнятості світовий ВВП може додатково зрости на 12 трлн дол. США до 2025 року. Збільшення долі жінок у владних структурах до 30% призводить до якісних змін у рішеннях, що приймається. Тому встановлення гендерної рівності є однією із цілей сталого розвитку. І Україні, щоб не залишатися на узбіччі світового розвитку, важливо робити кроки до гендерної рівності.

В межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» планується підтримати громадські ініціативи з просування гендерної рівності на сході України. Програма міні-грантів буде доступна для найбільш активних учасниць таучасників різних тренінгів і шкіл, які зможуть реалізувати власні проекти і стати лідерами та лідерками в організаціях і громадах.

Мета та завдання конкурсу заявок

Метоюданого конкурсу є вибір організацій та індивідів, які започаткують сталі громадські ініціативи з гендерних питань на сході України.

Завдання конкурсу:

 • надати можливість учасникам/цям програм ЦГК втілити у життя ідеї, що виникли;
 • сприяти створенню ефективних проєктних команд;
 • розвинути навички написання заявок та проєктного менеджменту;
 • створити сталі партнерства;
 • розповсюдити моделі роботи ЦГК на сході України.


У січні 2020 р. будуть проведені тренінги з написання заявок для потенційних аплікантів.

Очікувана тривалість гранту: 6 місяців. Очікувана дата початку гранту: 1 березня 2020 р.

Розмір гранту: Загальний обсяг фінансування для даного конкурсу становить 120 000 (сто двадцять тисяч) євро. Максимальне фінансування для організацій складатиме 5 тис євро, для індивідів – 1 тис євро.

Грантова заявка та процедура подання

Заявки подаються в електронному форматі на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . У темі повідомлення потрібно вказати наступне: Конкурс міні-грантів назва організації-заявника.

Всі матеріали та підтверджуючі документи подаються українською мовою. Повний пакет заявки має бути отриманий ХОГО «ХОГРЦ» не пізніше дати завершення конкурсу, вказаної на початку оголошення та має містити наступне:

аплікаційну форму, яку можна завантажити за посиланням
всі зазначені в аплікаційній формі документи
бюджет, форму якого можна завантажити за посиланням.
Заявка має містити підписаний відповідальною особою титульний аркуш.

Процес оцінювання заявки

Оцінювання заявки відбуватиметься в декілька етапів:

 • Оцінка відповідності аплікаційних заявок;
 • Повний розгляд заявок зовнішнім експертним комітетом та рекомендації для фінансування.

Критерії відповідності:

 • проєктна діяльність планується на території Харківської, Донецької та Луганської областей;
 • проєктна діяльність націлена на просування ідей гендерної рівності та гендерної культури;
 • апліканти мають бути учасниками/цями програм, тренінгів чи подій Центру гендерної культури.

Наявність додаткового фінансування є бажаним, але не обов'язковим.

Критерії оцінки:

 • націленість на просування ідей гендерної рівності та гендерної культури;
 • сталість проєкту;
 • інноваційність підходу;
 • реалістичність бюджету та його відповідність проєктній діяльності;

Важлива інформація

В межах даного конкурсу ХОГРЦ не може надавати гранти політичним партіям/силам та релігійним організаціям.
Неповні заявки, або подані після кінцевої дати розглядатись не будуть.
Подані заявки не підлягають поверненню
Заявникам буде повідомлено про результати розгляду їхньої заявки письмово електронною поштою.
Аплікаційна форма

Бюджет

Шановні аплікантки/ти! Повідомляємо, що для підвищення якості заявок протягом місяця, а саме 14 січня, 21 січня, 28 січня, 4 лютого, з 10.00 до 18.00 заплановані індивідуальні консультації з написання проєктних заявок. Для запису на консультацію та уточнення часу надсилайте лист-запит на електронну адресу Центру гендерної культури Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з зазначенням теми листа "Консультація". На консультацію необхідно підготувати конкретні питання по Вашому проєкту та частково заповнену заявку.

 

Джерело.

Обласний конкурс "Разом в майбутнє"

Нормативні документи конкурсу міні-проектів "Разом в майбутнє":

 1. Рішення Харківської обласної ради від 18 серпня 2011 року № 227-VI «Про запровадження обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад, затвердження Положення про нього та про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Харківській області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 15 вересня 2010 року № 1805-V (зі змінами)».
 2. Розпорядження голови обласної ради від 26 грудня 2017 року № 200 «Про утворення Конкурсного комітету обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», затвердження його персонального складу та визнання деяких розпоряджень голови обласної ради такими, що втратили чинність».

 3. Рішення Харківської обласної ради від 7 грудня 2017 року № 579-VІІ «Про затвердження Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад "Разом в майбутнє"».
 4. Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» (Додаток до рішення обласної ради від 7 грудня 2017 року № 579-VІІ).

Подати заявку на участь у конкурсі (онлайн)

Новини Центру розвитку громад


5555.jpg
Економічні профайли громад - на новому ресурсі в Інтернет
Вівторок, 19 травня 2020 11:54
Сервіс дозволить дізнатися де знаходяться ОТГ, в яких зареєстровано найбільше компаній, ФОП; в яких з них бізнес має найбільші доходи та де платить найбільше податків; на яких ринках цей бізнес заробляє, які у нього  активи і скільки він платить, чи заборгував до бюджету Детальніше...
23.jpg
Для підписантів Угоди мерів цього тижня відбудуться два вебінари
Вівторок, 19 травня 2020 11:48
Вебінари стосуватимуться автоматизованих систем енергомоніторингу (21 травня) та Плану дій зі сталого енергетичного розвитку й особливостей у сеторі розвитку (22 травня). Вебінар 1: Автоматизована система енергомоніторингу Дата та час: 21 травня 2020 року з 14:00 до Детальніше...
24.jpg
22 травня відбудеться міжнародний онлайн-семінар щодо оцінювання якості освіти
Вівторок, 19 травня 2020 11:31
Державна служба якості освіти України спільно з Чеською шкільною інспекцією 22 травня 2020 року о 10.00 проводить міжнародний онлайн-семінар «Якісна школа та підходи щодо її оцінювання: проведення оцінювальної роботи на рівні школи» для представників органів місцевого Детальніше...
Minregion.png
Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 продовжується
Середа, 13 травня 2020 13:56
Продовжується прийом заявок на участь у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2020 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів. Тема 1 «Влада та громада: інформування, діалог, участь» Практики мають демонструвати високий рівень втілення принципу Детальніше...
web3.jpg
Освітня програма для ОТГ «SPACES. Просторове планування для доступності, співробітництва та економічної сталості»
Вівторок, 12 травня 2020 13:06
Платформа CANactions School розробила освітню програму «SPACES. Просторове планування для доступності, співробітництва та економічної сталості». Участь у програмі безкоштовна, вона триватиме протягом 2020 року та розрахована на спільну участь 4-6 ОТГ, які розташовані поруч. Програма Детальніше...
usaid.jpg
Відкрито набір на практичні тренінги: Розвиток бізнесу в ОТГ та Комунальне підприємство як бізнес
Понеділок, 11 травня 2020 18:25
Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» продовжує освітню програму та  пропонує практичний тренінг для економістів та інвестменеджерів об’єднаних територіальних громад та представників комунальних підприємств. ТЕМА 1: «Підвищення Детальніше...
4ty6.jpg
Нові інструментарії для землевпорядників громад
П'ятниця, 01 травня 2020 09:28
Проект USAID "Підтримка аграрного і сільського розвитку" розпочинає навчальну онлайн програму «Планування використання території - ефективне управління ресурсами громади». Онлайн курс розрахований на землевпорядників та посадових осіб органів місцевого самоврядування, Детальніше...
logo-nads.png
В Україні створено Портал управління знаннями
Четвер, 30 квітня 2020 12:10
Виконавча дирекція Асоціації направила головам районних рад, міським головам міст обласного значення та головам об'єднаних територіальних громад Харківщини запрошення скористатися можливостями новоствореного всеукраїнського Порталу управління знаннями. Цей Детальніше...
working-office_1150-128.jpg
Роз’яснення актуальних питань щодо використання фінансово-матеріальних ресурсів у період карантину
Четвер, 30 квітня 2020 12:00
Експерти Національного Демократичного Інституту розробили рекомендації «Специфіка використання бюджетних коштів на здійснення протипандемічних заходів та особливості управління місцевими бюджетами в умовах карантину в 2020 році». Рекомендації  Детальніше...
web1.jpg
Командна робота на відстані: від організації до результату - розпочалося онлайн-навчання для громад від DESPRO
П'ятниця, 24 квітня 2020 15:01
Робота на відстані – це наша нова реальність. І ситуація з поширенням коронавірусу COVID-19 яскравий тому приклад. Проте кожному так чи інакшевже доводилося працювати на відстані: із партнерами з інших країн, колегами з інших організацій, перебуваючи вдома у відпустці тощо. Детальніше...
img_9475.jpg.3.jpg
Визначено переможців обласного конкурсу мініпроєктів-2020
Середа, 22 квітня 2020 17:39
У засіданні Конкурсного комітету обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» взяли участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна. Інші члени Конкурсного Детальніше...
Minregion.png
Децентралізація: розпочався Всеукраїнський конкурс журналістських робіт 2020 року
Середа, 22 квітня 2020 11:02
Мінрегіон оголосив цьогорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». До участі у Конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями: онлайн-публікація, стаття в друкованому Детальніше...
dffdfd.jpg
Для підписантів Угоди мерів в Україні відбудуться вебінари
Вівторок, 14 квітня 2020 10:35
Запрошуємо підписантів  проєкту ЄС «Угода мерів-Схід» взяти участь у двох вебінарах. Вебінар І на тему «Розробка ПДСЕРК: методологія та особливості сектору щодо генерації тепла та холоду»: 15 квітня з 15:00 до 16:00, спікерами виступлять експерти проекту ЄС «Угода Детальніше...
ukrai.jpg
Ще п’ять ОТГ Харківщини мають перейти на прямі міжбюджетні відносини
П'ятниця, 10 квітня 2020 13:28
Міністерство розвитку громад та територій звернулося до Комітету Верховної Ради з питань бюджету та Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з проханням під час розгляду проекту Закону України Детальніше...

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад