Проблеми представництва інтересів місцевих рад у судах обговорили у Будинку рад

PDFДрукe-mail

Круглий стіл на тему «Проблеми представництва інтересів місцевих рад у судах», участь у якому взяли представники юридичних підрозділів та керівники виконавчих апаратів місцевих рад області, відбувся за організації Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Модератором заходу став депутат обласної ради, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов.

Спікерами ж виступили голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська; керуючий Партнер Адвокатського об'єднання «РУХ» В'ячеслав Ус; радник Асоціації з правових питань, секретар Антикорупційного центру Асоціації, правознавець Олег Михайлов; керуючий справами виконавчого апарату Харківської обласної ради Сергій Клименко.

«Тут зібралися фахівці, від яких, без перебільшення, залежить майбутнє наших рад в частині правового захисту територіальних громад. З огляду на положення абз.2 пп.11 п.16.1 «Перехідних положень» Конституції з 1 січня 2020 року представництво органів державної влади та місцевого самоврядування в судах здійснюватиметься виключно прокурорами або адвокатами, - зазначив Микола Тітов. - Тому потрібно зрозуміти як діяти у ситуації, що склалася, та що робити штатним юристам виконавчих апаратів органів місцевого самоврядування».

«Це наша спільна проблема і спільне завдання – знайти рішення, мінімізувавши можливі ризики та помилки. Сьогоднішній круглий стіл – можливість для усіх нас обмінятися думками та віднайти рішення, завдяки якому ми зможемо належним чином захищати інтереси територіальних громад», - додав він.

Так, у ході обговорення представники юридичних підрозділів виконавчих апаратів місцевих рад висловили своє бачення можливого вирішення цього питання.

Підбиваючи підсумки, Микола Тітов зазначив, що пропозиції з вирішення зазначеної проблеми прийматимуться від громад області до 20 серпня, потім вони будуть опрацьовані робочою групою та винесені на загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.